TOP 11 powodów, dla których warto inwestować w reklamę w Internecie - Pozycjonusz
SlowoDaje.pl
14/08/19

TOP 11 powodów, dla których warto inwestować w reklamę w Internecie

blank

Formy i rodzaje reklam internetowych wciąż zaskakują swoim zastosowaniem. Najpopularniejsze narzędzia reklamy to przede wszystkim content marketing, SEO, e-mail marketing, Google Ads, banery reklamowe czy media społecznościowe. Te działania dają Ci ogromne możliwości tworzenia różnorodnych kampanii marketingowych. Warto testować kolejne rozwiązania i szukać najlepszych opcji dla swojej firmy. Ogromną zaletą reklamy internetowej jest bowiem elastyczność.

Reklama w Internecie i budowanie marki w Internecie to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Chcesz zdobywać kolejnych klientów i marzysz o tym, by firma stała się rozpoznawalna? Nie możesz zapomnieć o reklamie internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie narzędzia i zacząć działać. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy ma to sens, poniżej przedstawiamy 11 powodów, dla których warto wypróbować moc marketingu online. Zapraszamy do lektury.

Spis treści (kliknij, aby przejść)


1. Reklama w Internecie a zwiększenie sprzedaży

W głównej mierze to konsumenci dyktują dzisiejsze oblicze handlu internetowego. Coraz częściej zamiast sklepów stacjonarnych wybierają oni bowiem sklepy online. Jeśli chcesz, by klienci interesowali się Twoją marką, musisz wkroczyć na ścieżkę biznesu internetowego i dostosować swój model marketingowy właśnie do nich. To otwiera przed Twoją firmą ogromne możliwości, bowiem reklama internetowa działa globalnie i nie jest zależny od położenia geograficznego. A to oznacza, że możesz posiadać klientów z całego świata.

Reklama w Internecie, chociażby za pośrednictwem Google Ads wymaga poniesienia kosztów, jednak jest to inwestycja, która generuje wyższe przychody dla Twojej firmy, dlatego warto się na nią zdecydować. Uważa się, że firmy, które korzystają z marketingu online zyskują nawet trzy razy wyższe przychody niż firmy, ograniczające się jedynie do marketingu tradycyjnego.

Reklama internetowa to dowód na to, że firma może zwiększyć nie tylko sprzedaż poprzez sklep online, ale i sprzedaż całkowitą. Praktycznie każdy z nas zanim wybierze się na zakupy, sprawdza przecież ceny produktów, jak również aktualne promocje w Internecie.

2. Sposób na zwiększenie rozpoznawalności w Internecie oraz promowanie firmy

Inwestycja w działania związane z promocją firmy w Internecie to również możliwość zwiększenia widoczności marki, a także jej produktów i usług w Internecie. Dowodzą temu różne rapoirty na temat reklamy ponline (np. https://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-interaktywnie-com/raport-reklama-w-internecie-2019-259578). Przykładem jest chociażby wykorzystanie technik SEO, które już w ciągu kilku miesięcy są w stanie wygenerować większy ruch na stronie www. Warto także zwrócić uwagę na moc mediów społecznościowych, które sięgają poza granice geograficzne, docierając do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów na całym świecie przez całą dobę, chociażby poprzez posty sponsorowane na Facebooku czy Instagramie. Jesteś więc w stanie stale budować rozpoznawalność swojej firmy, jak i oferty.

3. Dopasowanie oferty do grupy docelowej

Reklamy internetowe nie mają nic wspólnego z przekazem masowym. Umożliwiają one dopasowanie oferty do grupy docelowej za pomocą konkretnych narzędzi, bo przecież każda firma jest ukierunkowana na szczególny profil odbiorców. Jeśli działania marketingowe nie są skoncentrowane na potencjalnych klientach firmy, w efekcie większość użytkowników, którzy odwiedzają stronę, szybko ją opuszczają.

Każda transakcja w Twoim sklepie internetowym daje Ci podstawowe dane o Twoich klientach. Za każdym razem zyskujesz kolejne informacje, które pozwolą na stworzenie odpowiedniej strategii, nakierowanej na daną grupę docelową. Dzięki nim możesz wysyłać im reklamy i inne materiały promocyjne w oparciu o ich nawyki zakupowe i zainteresowania.

Uważa się, że reklama skierowana na konkretnego użytkownika jest nawet ośmiokrotnie efektywniejsza niż ta tworzona masowo. Z tego powodu dane demograficzne są tak istotne i odgrywają wręcz kluczową rolę w kreowaniu komunikatów marketingowych. Pozwalają na skupienie swoich działań wokół osób, które na pewno będą zainteresowane Twoimi usługami czy produktami.

4. Niższe koszty niż w przypadku marketingu tradycyjnego

Reklama w Internecie jest zdecydowanie tańsza i mniej czasochłonna niż przekazy tworzone w mediach tradycyjnych, takich jak telewizja, radio czy druk. Co więcej, reklamy online mają znacznie szerszy zasięg i umożliwiają praktycznie natychmiastowe skontaktowanie się z potencjalnym klientem ze względu na fakt, że praktycznie każdy z nas korzysta dzisiaj ze smartfona.

Weźmy na przykład taką ulotkę, folder czy broszurę. Zanim powstanie, konieczne jest podjęcie wielu żmudnych kroków: od stworzenia projektu, przez napisanie treści, po wydrukowanie jej oraz wysłanie do odbiorców. Tymczasem stworzenie komunikatu internetowego od pomysłu do realizacji w porównaniu z przygotowaniem tradycyjnej ulotki, trwa dosłownie moment i nie kosztuje nic. Można go przekazać za pomocą wiadomości SMS, poczty elektronicznej, Instagrama, Facebooka czy innych mediów społecznościowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że początkujące firmy nie mają pieniędzy na tworzenie złożonych broszur, uczestnictwo w targach branżowych czy konferencjach, na których mogą się wypromować, najlepszym sposobem dla nich będzie wykorzystanie narzędzi, które oferuje reklama internetowa. Dzięki temu przedsiębiorstwo zaoszczędzi na swoich działaniach promocyjnych, jednocześnie uzyskując lepsze wyniki. Czy może być coś lepszego?

5. Budowanie pozytywnego wizerunku marki i reklama w Internecie

Budowanie pozytywnego wizerunku marki to proces, który nigdy się nie kończy. Na szczęście masz możliwość wykorzystania do tego celu wielu zróżnicowanych narzędzi. A to wszystko za sprawą Internetu! Możesz chociażby zadbać o swoje media społecznościowe, regularnie tworząc posty i odpowiadając na komentarze, a także reagować na recenzje wystawione w profilu Google Moja Firma czy innych tego typu portalach. Tym sposobem pokazujesz swoim klientom, że zależy Ci na ich opinii, a to sprawia, że oni czują się szanowani i mają świadomość, że są częścią pewnej społeczności.

Co więcej, kiedy klienci mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, najczęściej kontaktują się z firmą za pośrednictwem mediów społecznościowych, ponieważ jest to zwykle najprostsza forma kontaktu. Im szybciej Ty zareagujesz na daną wiadomość, a klient dostanie odpowiedź, tym lepiej. Wpływa to z całą pewnością na pozytywny wizerunek marki, a to w konsekwencji może prowadzić do zwiększenia sprzedaży.

reklamowanie się w internecie

6. Postrzeganie firmy jako eksperta w danej branży

Reklama w Internecie daje mnóstwo możliwości zyskania większej popularności. Jedną z nich jest budowanie wizerunku firmy jako eksperta w danej dziedzinie. Dzięki temu marka jest traktowana jak autorytet oraz wzbudza większe zaufanie. Jak to zrobić? Po pierwsze, warto prowadzić swój blog, na którym poruszane będą tematy branżowe. Bardzo istotna jest tu wysoka jakość tekstów pod względem merytorycznym. Dzięki takim działaniom Twoja firma może szybko stać się ekspertem w pewnych kwestiach, co zwiększa szansę na to, że potencjalni klienci będą częściej wracali na Twoją stronę po garść informacji, a w konsekwencji również dokonywali zakupów. Reklama w Internecie pozwoli Ci zaszczepić w klientach zaufanie do Twojej marki.

7. Zwiększenie ruchu na stronie internetowej a reklama w Internecie

Wiele działań z zakresu marketingu online, to działania trwałe, które stale przynoszą efekty. Mowa tu chociażby o content marketingu, czyli tworzeniu treści na stronę internetową, opisów produktów i usług w sklepie internetowym czy pisaniu artykułów na blogu. Są to działania, które powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO. Dzięki temu wpływają na pozycję strony w Google, a także na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Oczywiście, tworząc nowe treści oraz uzupełniając obecne, zyskasz jeszcze lepsze efekty. Z tego powodu warto stale ulepszać swoją witrynę, by zyskać jeszcze więcej odwiedzających.

8. Sposób na wyprzedzenie konkurencji

Każda firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, musi przede wszystkim zmierzyć się z istniejącą na rynku konkurencją. Najlepszym sposobem na to jest podjęcie działań z zakresu marketingu internetowego. Mowa tu m.in. o SEO, content marketingu, Google Ads, czy też działaniach w social media. Bardzo ważne jest obserwowanie trendów i dopasowywanie działań w taki sposób, by uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki. Twoi konkurenci nie są asami w kwestii reklamy w Internecie? Możesz mieć pewność, że dzięki swoim działaniom Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna. A jeśli sytuacja jest odwrotna, tym bardziej musisz zadbać o swoją obecność w sieci. Po to, by zdobywać nowych klientów, angażować ich i wpływać na decyzje zakupowe. Internet nie zna sentymentów, dlatego nie czekaj – jak najszybciej stwórz swoją strategię marketingową.

9. Możliwość pozostania w stałym kontakcie z klientami

Newslettery, kody rabatowe, programy lojalnościowe, Facebook, Instagram – w zasięgu ręki masz szereg opcji umożliwiających kontakt ze swoimi klientami. Dzięki tym różnorodnym formom działań z zakresu reklamy internetowej możesz sprawić, że będą o Tobie stale pamiętać. To, co wysyłasz do swoich klientów, to Twoja wizytówka, która jest zdecydowanie lepsza od tej tradycyjnej. Nie można jej zgubić i stale przypomina o ofercie Twojej firmy. Możesz na przykład powiadamiać internautów o zniżkach, kierować specjalne rabaty do stałych klientów czy przekazywać kupony na zakupy. Co najważniejsze, marketing online odbywa się w dowolnym czasie. To oznacza, że jesteś w stanie dotrzeć do klienta w każdym momencie. Nie ma tu żadnych ograniczeń czasowych.

10. Samonapędzające się opinie

Dzisiaj coraz częściej to sami użytkownicy rozpowszechniają informacje zarówno o firmie, jak i jej produktach. To w 100% darmowa reklama Twojej firmy i jedna z największych zalet marketingu w sieci. Wiele sklepów internetowych oferuje możliwość wystawienia opinii po zakupie, z której wielu użytkowników chętnie korzysta. Warto im jednak o tym przypominać, np. drogą mailową.

Również Instagram jest platformą, na której konsumenci po zakupie często publikują swoje opinie i polecają (lub nie), to co zakupili. Tym samym mogą zachęcić (albo zniechęcić) swoich znajomych do złożenia zamówienia na te same produkty. W ten właśnie sposób zaczyna działać społeczny dowód słuszności. Warto więc zadbać o wysoki poziom obsługi klienta, który w dobie Internetu okazuje się szczególnie ważny.

Dzięki konsekwentnemu zaangażowaniu i zamieszczaniu cennych treści, marki mogą pracować nad rozwojem silniejszych relacji z obecnymi klientami. Odpowiadając na pytania i wątpliwości w mediach społecznościowych, firmy mają szansę również usprawniać proces obsługi klienta. To przyczynia się do poprawy ogólnej reputacji w sieci. Obecnie większość decyzji zakupowych podejmowanych jest pod wpływem mediów społecznościowych, stąd tak duża popularność influence marketingu.

11. Możliwość śledzenia wyników a reklama w Internecie

Reklama w Internecie to również możliwość śledzenia i pomiaru wyników. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest oczywiście Google Analytics, z którego korzysta większość marek w celu sprawdzania wyników kampanii reklamowych. Daje to wyobrażenie o tym, czy działania marketingowe przynoszą korzyści. Wkazuje co działa, a co nie, jak również pokazuje kierunek, w którym warto się rozwijać, by zwiększyć sprzedaż. Możesz analizować, jakie reklamy i treści widzieli Twoi klienci zanim dokonali zakupu w Twoim sklepie oraz skąd do Ciebie przychodzą. Dzięki temu dowiesz się, które metody marketingowe są najbardziej efektywne. Pozwoli Ci to ulepszać strategię i lepiej rozdzielać budżet reklamowy.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
1 rok temu

Jeżeli chodzi o reklamy warto udać się na targi, które odbędą się już w Marcu:
Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie.

Kontakt dla klientów
Paulina Najda
Key Account Manager
Formularz kontaktowy