Optymalizacja prędkości ładowania się strony Wordpress
Oceń
(5/5)

Dlaczego warto mieć szybko ładującą się stronę WWW?

blank

SEO
Szybsza witryna = wyższa pozycja w Google

Szybkość ładowania strony to potwierdzony czynnik rankingowy Google, który wpływa na SEO i zapewnia wyższe pozycje  w wynikach wyszukiwania. Lekkie i szybkie witryny są lepiej oceniane przez Google. Dotyczy to zarówno prędkości ładowania na urządzeniach stacjonarnych (page speed index), jak i mobilnych (mobile page speed index). Przyspieszenie strony www zapewni Ci niższy współczynnik odrzuceń (użytkownik dłużej pozostanie na stronie), co przełoży się na lepsze pozycjonowanie Twojej strony.

blank

UX
Podnieś przyjemność korzystania ze strony

Szybko ładująca się strona jest przyjazna dla użytkownika i zgodna z zasadami dobrego UX, czyli User Experience. Wystarczy kilka sekund za długo, by użytkownik porzucił Twoją witrynę poirytowany wolno wczytującymi się zdjęciami, podstronami czy kartami produktów. Rozwiązanie? Przyspieszenie strony www, która dzięki temu przyciągnie i zatrzyma użytkowników na dłużej. Nasza usługa podnosi wartość UX na wszystkich urządzeniach stacjonarnych oraz mobilnych

blank

Konwersje
Przyspieszony sklep online to większe zyski dla firmy

Przyspieszanie strony www zwiększy ilość i wartość konwersji w Twoim sklepie internetowym. Badania Google z 2016 r. ujawniły, że strona ładująca się dłużej niż 5 sekund traci ok. 40% konwersji w porównaniu do tej ładującej się 1 sekundę. Przestój w działaniu strony oznacza przestój w biznesie. Z kolei szybsza witryna to mniejszy współczynnik odrzuceń, dłuższy czas spędzony na przeglądaniu produktów oraz szybciej i chętniej dokonywane decyzje zakupowe.

Fakty na temat szybkości ładowania strony

blank
53% odwiedzających

porzuci Twoją witrynę jeśli wczytywanie będzie trwało dłużej niż 3 sekundy.

blank
52% kupujących online

wyznało, że szybkość ładowania sklepu wpływa na to czy zostaną lojalnymi klientami.

blank
47% odwiedzających

oczekuje, że strona będzie ładować się do 2 sekund lub nawet krócej.

blank
Już jednosekundowe opóźnienie

podczas wczytywania treści może obniżyć ilość konwersji o 7%.

Użytkownicy smartfonów

blank
Aż 77% stron

ładuje się ponad 10 sekund na urządzeniach mobilnych.

blank
73% użytkowników

potwierdziło, że natknęło się na stronę, która ładowała się wg. nich zbyt wolno.

blank
Strony wczytujące się poniżej 5 sekund

odnotowują sesje dłuższe o 70% w porównaniu do witryn ładujących się 19 sekund.

blank
Koncern BBC

wyznał, że każda sekunda dłużej podczas ładowania ich portalu zabiera im 10% czytelników.

Usługa przyspieszenia stron na CMS WordPress

Twoja strona na CMS WordPress ładuje się zbyt długo? Zmień to! Przyspieszenie stron www to usługa, w ramach której wykonamy potrzebny audyt strony oraz wdrożymy profesjonalne rozwiązania programistyczne skracające czas, w jakim Twoja witryna ładuje się na urządzeniach użytkowników.

Dzięki usłudze przyspieszania stron www Twoja strona będzie lżejsza, szybsza oraz dostosowana do wymagań Google. Efektem jest lepsze SEO, ponieważ prędkość ładowania to od zeszłego roku czynnik rankingowy – https://www.pozycjonusz.pl/google-zapowiada-speed-update/ przyjazny UX oraz płynne działanie na wszystkich urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety) i tradycyjnych (komputery osobiste, laptopy), a to przekłada się na mniejszy współczynnik odrzuceń strony firmowej czy wyższy wskaźnik konwersji w Twoim sklepie internetowym.

blank
Jeżeli chcesz sprawdzić wynik swojej witryny, wejdź tutaj
blank
Cachowanie (pamięć podręczna) Wordpressa

Pamięć podręczna przeglądarki (cache) ma ogromny pływ na prędkość ładowania stron www. Nasz specjalista od witryn zbudowanych w systemie WordPress dokona potrzebnej analizy Twojej strony i ustawi wtyczkę pozwalającą cachować różne jej elementy, dzięki czemu w razie ponownego odwiedzenie strony przez użytkownika elementy te będą wczytywać się dużo szybciej.

blank
Zmniejszenie rozmiaru treści Wordpressa

Szybkość ładowania strony uzależniona jest od ciężaru treści takich jak zdjęcie, teksty czy załączone filmiki. Niektóre są zbyt ciężkie i spowalniają witrynę. Zasada jest prosta – im lżejszą masz stronę, tym szybciej się ona ładuje. Nasza firma zapewni Ci kompleksową redukcję wagi strony poprzez zmniejszenie rozmiarów każdego potrzebnego elementu.

blank
Sprawdzenie wtyczek do Wordpressa

Wtyczki do WordPressa to ogromnie przydatne narzędzia w pracy każdego twórcy stron. Niestety niektóre z nich swoim działaniem mogą spowalniać ładowanie strony, np. z powodu źle zoptymalizowanego kodu. Doradzimy Ci, które wtyczki lepiej usunąć lub zmienić, ponieważ najbardziej spowalniają Twoją stronę.

blank
Minifikacja kodu JS i CSS

Ilość skryptów i arkuszy stylów, które zostają wczytywane przy otwieraniu Twojej strony, może zajmować zbyt wiele czasu. Minifikowanie skryptów JS i arkuszy CSS polega na usuwaniu z nich zbędnych komentarzy, znaków oraz spacji w celu zmniejszenia wagi i objętości poszczególnych plików, czego skutkiem jest skrócenie czasu ładowania witryny.

blank
Optymalizacja i porządki w bazach danych Wordpressa

Każda strona postawiona na WordPressie do sprawnego funkcjonowania potrzebuje bazy danych. Im bardziej witryna się rozwija, tym więcej danych jest w niej przechowywanych i tym więcej czasu serwer potrzebuje, aby wyświetlić je na komputerze użytkownika. Nasz zespół dokona gruntownych porządków w bazie danych Twojej strony, aby była lżejsza i szybsza. Dzięki temu może ładować się znacznie szybciej.

blank
Jak utrzymać szybkie ładowanie swojej strony

Jako bonus zapewniamy pełną konsultację, podczas której powiemy Ci co możesz zrobić, aby utrzymać szybkie wczytywanie strony jak najdłużej. Doradzimy, które działania możesz wykonywać samodzielnie, jak często powinieneś to robić i przy pomocy jakiś narzędzi, a także czego musisz unikać. Dzięki temu będziesz mógł się skupić w całości na tym, co najważniejsze – na skutecznych działaniach SEO.

Proces przespieszania strony

blank

Audyt strony

To pierwszy krok do przyspieszenia Twojej witryny. Nasz zespół przeanalizuje ją pod kątem elementów, które wymagają naprawy bądź ulepszenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie konkretnie działania musimy zastosować. Chcesz się do nas zgłosić? Prześlij nam adres URL swojej witryny.

blank

Przyspieszanie strony www

To najważniejszy etap realizacji zlecenia. W oparciu o audyt wprowadzamy potrzebne rozwiązania programistyczne: cachujemy, robimy porządek w bazie danych, zmniejszamy rozmiary plików mających wpływ na wyświetlenie strony (obrazki, skrypty js, arkusze stylów css), optymalizujemy kod oraz zakładamy blokadę Anty API Heartbeat.

blank

Otrzymujesz od nas raport z wykonanych prac

To już koniec – szybko poszło, prawda? Nasz zespół wdrożył wszystkie konieczne zmiany i podkręcił szybkość ładowania Twojej witryny do maksimum. Zakres wykonanych rozwiązań możesz sprawdzić w otrzymanym od nas raporcie, a także poprzez narzędzia, które zarekomendujemy Ci w formie kompletnej konsultacji kończącej realizację zlecenia.

Pełny backupWykonamy dla Ciebie pełną kopię zapasową strony www. Zabezpieczymy całą jej zawartość: treści na podstronach, wpisy na blogu, zdjęcia itd. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że ważne pliki czy bazy danych zostaną bezpowrotnie utracone. Backup strony www pozwoli Ci mieć w zapasie całą jej zawartość, którą w razie jakiejś awarii możesz łatwo przywrócić.
AudytPrzeprowadzimy rozbudowaną analizę Twojej strony www biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki, a po zakończeniu audytu otrzymasz od nas szczegółowe wyniki. Przeanalizujemy strukturę i budowę strony oraz poprawność jej optymalizacji, a także wyłapiemy elementy, które ją spowalniają. Witrynę sprawdzimy także pod kątem SEO i dostosowania do urządzeń mobilnych.
PrzyspieszeniePrzyspieszymy Twoją witrynę do maksimum. Pozbędziemy się zbyt ciężkich i zbędnych wtyczek oraz skryptów. Witryna będzie lżejsza i szybsza, a dzięki temu spełni wymagania Google i osiągnie lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Obserwuj w Google Analytics jak zmniejsza się współczynnik odrzuceń, a średni czas sesji na stronie rośnie. Efekty zauważysz bardzo szybko.
RaportW Twoje ręce złożymy gotową, zoptymalizowaną i przyspieszoną stronę www dopasowaną do wymagań Google. Ale to nie wszystko. Otrzymasz od nas raport końcowy, w którym znajdziesz wyszczególnione działania, które dla Ciebie wykonaliśmy wliczając w to informacje uzyskane podczas audytu.
WsparcieW ramach usługi dostajesz także komplet praktycznych porad na temat działań, które możesz podejmować aby utrzymać dobre tempo ładowania swojej strony lub sklepu internetowego. Doradzimy odnośnie narzędzi i prostej optymalizacji, którą możesz wykonywać samodzielnie. Tak aby dobre parametry utrzymały się jak najdłużej.

WordPress w pigułce

WordPress to system do zarządzania treścią na stronach internetowych (czyli inaczej CMS – Content Managmenet System). Jest najpopularniejszym CMS-em na świecie, pozwalającym na budowę stron www oraz tworzenie blogów. Obecnie (styczeń 2019) ponad 32% stron obecnych w Internecie jest postawionych na WordPressie, wliczając w to witryny takich gigantów jak Sony czy magazyn „Forbes”. Prawie 600 mln wyników wyszukiwania Google to strony i blogi zbudowane na WordPressie, co daje im wiodącą pozycję w największej światowej wyszukiwarce.

Dzięki ogromnej liczbie wtyczek i przyjaznemu interfesjowi WordPress jest łatwy w obsłudze i intuicyjny dla użytkowników. WordPress pozwala na dokonywanie prostych zmian na stronie oraz szybkie dodawanie treści także osobom nie posiadającym zaawansowanej wiedzy programistycznej. Stwarza on również ogromne możliwości jeśli chodzi o wygląd strony, którą można zbudować w oparciu o gotowy szablon lub indywidualny projekt graficzny.

FAQ

Przyspieszenie strony www to kompleksowa usługa obejmująca zaawansowany audyt witryny, wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików i baz danych, optymalizację, raport z wykonanych wdrożeń oraz konsultację z zakresu działań na przyszłość.

Pierwszym krokiem jest wysłanie nam adresu URL strony lub sklepu internetowego, który chcesz objąć usługą. Następnie w przeciągu 2 dni roboczych otrzymujesz od nas informację na temat koniecznych do wykonania działań. Po uzgodnieniu szczegółów i otrzymaniu pełnych dostępów do Twojej strony, przystępujemy do pracy, a cały proces zamyka się w terminie kolejnych 7 dni roboczych.

Naszym celem jest przyspieszenie strony do maksimum. Ostateczna prędkość ładowania zależy jednak od rodzaju i stopnia skomplikowania witryny, a także ilości plików przechowywanych na serwerze. Pamiętaj, że jest to optymalizacja już istniejącej strony, a nie jej przebudowa. Jeżeli uznamy, że najlepszym wyjściem jest zbudowanie nowej strony lub jej kompletne przebudowanie, ponieważ optymalizacja nie przyniesie wymiernych korzyści, poinformujemy Cię!

Podczas przyspieszania strony zawsze staramy się działać bezpiecznie, ale uznajemy zasadę, że „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Z tego powodu przed przystąpieniem do pracy programistów wykonujemy kompletną i pełną kopię zapasową całej Twojej witryny (backup). Dzięki temu jeśli coś pójdzie nie tak możemy błyskawicznie odzyskać każdy utracony plik.

Specjalizujemy się w stronach internetowych zbudowanych na CMS WordPress, jednak podejmiemy się także innych zleceń. Masz stronę na innym CMS lub na autorskim rozwiązaniu? Napisz do nas, spróbujemy pomóc.

Tak, jest to bardzo ważny element, który wpływa na prędkość ładowania stron internetowych. Jeżeli nasz audyt wykaże, że Twój serwer jest za wolny, zarekomendujemy jego zmianę, ponieważ może to utrudnić optymalizację i uzyskanie wysokiego wyniku w PageSpeed Insights.

Po zakończeniu usługi otrzymujesz od nas raport, w którym znajdziesz informacje na temat wdrożonych działań. Ponadto dowiesz się jakie działania powinieneś podejmować w przyszłości, aby Twoja strona utrzymała dobre tempo ładowania. Doradzimy także w kwestii działań, których musisz unikać oraz narzędzi, z pomocą których będziesz mógł samodzielnie dbać o szybkie ładowanie Twojej strony lub sklepu internetowego.

Koszt poprawy prędkości ładowania się Twojej strony internetowej, jest zawsze ustalany indywidualnie, na podstawie liczby URLi jakie mamy zoptymalizować i tym, jak zaawansowane prace programistyczne należy wykonać. Rozliczamy się metodą success fee tj. za każdy 1 pkt podniesiony w PageSpeed Insights na urządzenia mobilne oraz oddzielnie na komputery naliczamy opłatę. Ostateczna wycena 1 punktu, podawana jest po przesłaniu adresu/adresów URL do optymalizacji. Przed każdym zleceniem, dodatkowo wyceniamy od 1 do 4h pracy programisty, który w tym czasie musi się zapoznać z kodem źródłowym strony i wycenić usługę. W czasie tej pracy, wykonujemy również prace optymalizacyjne.

Formularz kontaktowy