Google i Apple łączą siły, by wspólnie walczyć z COVID-19 - Pozycjonusz
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
Emilia Paśnicka
16/04/20

Google i Apple łączą siły, by wspólnie walczyć z COVID-19

blank

Rządy i służba zdrowia na całym świecie współpracują obecnie w celu znalezienia rozwiązań dla pandemii COVID-19, aby chronić ludzi i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie społeczeństwa. W duchu tej współpracy Google i Apple ogłaszają, że podejmują wspólne działania dążące do umożliwienia korzystania z technologii Bluetooth w celu określenia, kto i kiedy miał kontakt z osobami zarażonymi wirusem. Podkreślają jednak, że prywatność użytkowników i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie dla projektu.
Organizacje zdrowia publicznego na całym świecie uznały, że śledzenie kontaktów będzie cennym narzędziem, które pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W tym celu Apple i Google udostępniają interfejsy programowania swoich aplikacji (API) oraz technologie na poziomie systemu operacyjnego. Umożliwią one śledzenie kontaktów. Planowane jest wdrożenie tego rozwiązania w dwóch etapach, przy jednoczesnym zachowaniu silnej ochrony prywatności użytkowników.

Po pierwsze, w maju obie firmy udostępnią interfejsy API, które umożliwią współdziałanie urządzeń z Androidem i iOS za pomocą aplikacji pochodzących od organów ds. zdrowia publicznego. Stworzone oprogramowanie będzie w stanie odczytywać informacje z działających modułów Bluetooth. Pozwoli to zweryfikować, kto i kiedy kontaktował się z osobami zarażonymi wirusem. Te oficjalne aplikacje będą dostępne dla użytkowników do pobrania za pośrednictwem odpowiednich sklepów z aplikacjami.

Po drugie, w najbliższych miesiącach Apple i Google będą pracować nad udostępnieniem szerszej platformy do śledzenia kontaktów opartej na technologii Bluetooth. Ma to nastąpić poprzez wbudowanie tej funkcji w platformy bazowe. Jest to bardziej niezawodne rozwiązanie, które umożliwi udział większej liczbie osób i dzielenie się ze służbą zdrowia większą ilością danych.

Firmy uważają, że nigdy wcześniej nie było ważniejszego momentu, w którym Apple i Google mogłyby podjąć współpracę. Teraz, pracując nad rozwiązaniem jednego z najbardziej palących problemów na świecie, mają taką okazję. Poprzez ścisłą współpracę z programistami, rządami i służbą zdrowia mają oni bowiem szansę pomóc krajom na całym świecie spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19 i przyspieszyć powrót do codziennego życia.

Zobacz, jakie inne kroki podejmuje Google w celu walki z pandemią. Sprawdź poprzednie newsy.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi