Google zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące treści dla schematu FAQ. Mówią one, że nie można już oznaczać tego samego pytania i odpowiedzi schematem FAQ, jeśli znajdują się one na wielu stronach w witrynie. Wystarczy zaznaczyć go wyłącznie na jednej ze stron.

Google zaostrza wytyczne dotyczące znaczników FAQ

W zaktualizowanych wytycznych Google znalazła się informacja o tym, że w przypadku, gdy na stronie powtarzają się treści FAQ, wystarczy zaznaczyć tylko jeden przypadek tego schematu dla całej witryny.

Schemat FAQ powstał w celu dodawania go do stron, które zawierają listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na dany temat. Dodanie tych uporządkowanych danych pomaga Google wyświetlać pytania i odpowiedzi bezpośrednio w wyszukiwarce Google oraz Asystencie. Należy więc zadbać o to, by w przypadku, gdy to samo pytanie i odpowiedź pojawia się na wielu podstronach, znacznik pozostał jedynie na jednej z tych stron FAQ dla konkretnego pytania. W przeciwnym razie strona będzie naruszała nowe wytyczne Google. Może to doprowadzić do sytuacji, że żadna strona nie będzie wyświetlała Rich Results w wynikach wyszukiwania Google.


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta