Zapowiada się kolejna restrykcja w Google Ads. Od maja Google Ads będzie blokować reklamy usług obejmujących m.in. pomoc w uzyskaniu paszportu czy dowodu osobistego.

Kolejna restrykcja dotycząca Google Ads

Przed paroma dniami Google ogłosiło, że od maja 2020 roku w Google Ads obowiązują nowe zasady reklamowe. Nie będą akceptowane reklamy dokumentów i / lub usług, które można uzyskać bezpośrednio w instytucjach publicznych lub od delegowanego dostawcy. Ta zmiana ma wejść w życie 26 maja 2020 r.

O co dokładnie chodzi? O ograniczenie reklam firm, które oferują pomoc w zdobyciu lub odnawianiu oficjalnych dokumentów. Dotyczy to także usług obejmujących zastępowania lub wyszukiwani oficjalnych dokumentów i informacji, które można uzyskać bezpośrednio w urzędzie. Nie będzie już można reklamować pomocy w uzyskaniu paszportu, dowodu osobistego, karty stałego pobytu, prawa jazdy, wizy, ubezpieczenia zdrowotnego, czy tym bardziej pozwolenia na broń.

Ta polityka wyłącza też możliwość reklamowania usług, które są powszechnie dostępne za pośrednictwem urzędów lub delegowanego usługodawcy. Chodzi np. o pomoc w ubieganiu się o rządowe wizyty lub świadczenia, pomoc w zmianie adresu lub nazwiska czy pomoc w uiszczaniu opłat transportowych. Te zmiany, póki co, dotyczą USA, jednak znając Google i aktywność Komisji Europejskiej wkrótce zawitają też do Europy.

Źródło: https://support.google.com/adspolicy/answer/9736337?hl=en&ref_topic=29265

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta