Kolejna restrykcja dotycząca Google Ads - Pozycjonusz
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
Joanna Kulik
23/03/20

Kolejna restrykcja dotycząca Google Ads

blank

Zapowiada się kolejna restrykcja w Google Ads. Od maja Google Ads będzie blokować reklamy usług obejmujących m.in. pomoc w uzyskaniu paszportu czy dowodu osobistego.

Przed paroma dniami Google ogłosiło, że od maja 2020 roku w Google Ads obowiązują nowe zasady reklamowe. Nie będą akceptowane reklamy dokumentów i / lub usług, które można uzyskać bezpośrednio w instytucjach publicznych lub od delegowanego dostawcy. Ta zmiana ma wejść w życie 26 maja 2020 r.

O co dokładnie chodzi? O ograniczenie reklam firm, które oferują pomoc w zdobyciu lub odnawianiu oficjalnych dokumentów. Dotyczy to także usług obejmujących zastępowania lub wyszukiwani oficjalnych dokumentów i informacji, które można uzyskać bezpośrednio w urzędzie. Nie będzie już można reklamować pomocy w uzyskaniu paszportu, dowodu osobistego, karty stałego pobytu, prawa jazdy, wizy, ubezpieczenia zdrowotnego, czy tym bardziej pozwolenia na broń.

Ta polityka wyłącza też możliwość reklamowania usług, które są powszechnie dostępne za pośrednictwem urzędów lub delegowanego usługodawcy. Chodzi np. o pomoc w ubieganiu się o rządowe wizyty lub świadczenia, pomoc w zmianie adresu lub nazwiska czy pomoc w uiszczaniu opłat transportowych. Te zmiany, póki co, dotyczą USA, jednak znając Google i aktywność Komisji Europejskiej wkrótce zawitają też do Europy.

Źródło: https://support.google.com/adspolicy/answer/9736337?hl=en&ref_topic=29265

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi