Google mówi "nie wiem”. Nowa funkcja wyszukiwarki - Pozycjonusz
Joanna Kulik
27/04/20

Google mówi “nie wiem”. Nowa funkcja wyszukiwarki

blank

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowe na świecie wkrótce zyska nową, ciekawą funkcję. Otóż będzie mogła powiedzieć, że…czegoś nie wie. Niby drobiazg, ale dość znaczący. Komunikat wyświetli się w formie pisemnej na zapytanie pisemne oraz głosowej podczas wyszukiwania głosowego. Będzie brzmiał „It looks like tere arent’t any great matches for your search” („Wygląda na to, że nie ma dobrych dopasowań do twojego wyszukiwania”).

Oczywiście komunikat ten będzie uruchamiany, kiedy użytkownik wpisze lub wypowie nieprecyzyjne zapytanie w wyszukiwarce Google. Wyszukiwarka w ten sposób zasugeruje mu, by zapytanie uściślił podając więcej szczegółów lub przeciwnie – upraszając je. Jak wiadomo bowiem, dość szczegółowe i długie frazy kluczowe (frazy long tail) mogą stanowić problem dla wyszukiwarki. Po co firma stworzyła funkcję „nie wiem”? Oczywiście po to, aby użytkownicy nie tracili czasu na przeglądanie nieprecyzyjnie dopasowanych wyników w SERP.  Lub takich, które jedynie bazują na szczątkowej zgodności słów kluczowych.

google niedopasowane wyniki

Aby jak najlepiej poradzić sobie z wyszukiwaniem informacji, dobrze jest ponadto znać rodzaje wyników wyszukiwania Google, a także przydatne triki w Google. Pozwolą one zawęzić wyniki wyszukiwania do różnych grup haseł, co przyspieszy nam odnalezienie potrzebnych informacji. Firma sama zresztą otwarcie przyznaje, że choć stara się być jak najbardziej pomocna, to jednak nie jest doskonała. Dlatego dobrze jest samodzielnie podszkolić się w funkcjach wyszukiwarki, aby codzienny research był jak najbardziej owocny.

Póki co firma uruchomi nową funkcję wyszukiwarki w Stanach Zjednoczonych, ale pewnie niedługo pojawi ona się też w polskiej wersji Google.

Google mówi nie wiem. Źródło: https://www.blog.google/products/search/getting-great-matches-google-search/

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi