Google Meet to aplikacja do prowadzenia spotkań biznesowych online. Sprawdzi się także w przypadku nauki zdalnej w szkołach czy na uczelniach. To ciekawa alternatywa dla popularnego komunikatora wideo Zoom.

Google Meet – aplikacja od teraz dostępna za darmo

Google Meet jako alternatywa dla Zooma

W obecnych czasach aplikacje do wideokonferencji cieszą się bardzo dużą popularnością. Wśród nich najchętniej używany jest oczywiście program Zoom ze względu na fakt, że jest darmowy. Ponieważ Google Meet nie był chętnie wybierany przez internautów, Google postanowił udostępnić swoim użytkownikom dostęp do aplikacji zupełnie za darmo. Dotąd była ona częścią płatnego pakietu G Suite.

Czy warto wypróbować tę aplikację? Jak najbardziej! Zwłaszcza, że Google Meet podpatrzył wiele ciekawych rozwiązań od Zooma. Do tego jest to część pakietu Google, dlatego sprawnie łączy się na przykład z Kalendarzem Google. Spotkanie wideo możesz organizować poprzez Kalendarz, a goście dodani do wydarzenia dostaną wiadomość mailową z linkiem do wideokonferencji, dzięki czemu będą mogli z łatwością do niej dołączyć.

Jak włączyć aplikację?

Aplikację możesz zainstalować na komputerze lub na swoim urządzeniu mobilnym. Znajdziesz ją zarówno w Google Play, jak również App Store. Jeśli chcesz korzystać z niej z poziomu przeglądarki, po prostu wejdź w ten link: http://meet.google.com. By móc ją zainstalować potrzebujesz jedynie konta Google.

Od teraz masz dostęp do wideokonferencji w gronie do 100 osób. Do 30 września są to spotkania bez limitu czasowego. Standardowo limit w wersji darmowej wynosi 60 minut. Co więcej, aplikacja udostępnia takie funkcje, jak m.in. napisy w czasie rzeczywistym, opcja dzielenia ekranu czy rozszerzony widok kafelkowy.

Zobacz poprzednie newsy od Google!


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta