Skuteczne pozycjonowanie stron WordPress krok po kroku - poradnik
Pozycjonusz.pl
16/02/23

Skuteczne pozycjonowanie stron WordPress

Pozycjonowanie stron na WordPress wcale nie jest łatwym zadaniem, dlatego brak dostatecznej wiedzy może być dla właścicieli witryn bardzo dużą przeszkodą. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zgłębić swoją wiedzę na temat pozycjonowania stron www lub też poprosić o wsparcie fachowców zatrudnionych w agencjach SEO. Jak wypozycjonować stronę krok po kroku? Odpowiadamy!

Pozycjonowanie WordPress – co to jest?

Pozycjonowanie strony na WordPress to nic innego, jak regularna praca nad optymalizacją strony internetowej w zakresie działań SEO, które zmierzają do tego, aby strona internetowa była widoczna w wyszukiwarce oraz trafiła do większej grupy odbiorców. WordPress to coraz chętniej wybierany system zarządzania treścią, dzięki któremu można pracować nad własną witryną i planować jej strukturę. Udostępnia wiele różnych wtyczek, które są odpowiedzialne za swobodniejsze realizowanie działań optymalizacyjnych.

Od czego zacząć pozycjonowanie stron WordPress?

Nie za bardzo wiesz od czego zacząć SEO na platformie WordPress? Na samym początku skup się na dobraniu odpowiednich specjalistów, którzy znają się na temacie i wiedzą jakie czynności wykonać krok po kroku, tak aby strona zdobyła wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Strzałem w dziesiątkę będzie dla Ciebie sprawdzona agencja SEO. Później przystąp do dalszego działania.

Kompleksowe SEO dla stron firmowych

Kompleksowe pozycjonowanie strony internetowej na okres 30 dni: od optymalizacji, poprzez treści, na wartościowych linkach i artykułach kończąc. Pełne raporty i autorski panel klienta.

1500 zł netto

Jak pozycjonować WordPress to tylko ze sprawdzoną firmą hostingową

Skuteczne pozycjonowanie na WordPressie nie może się obyć bez cieszącej się pochlebnymi opiniami firmy hostingowej. Wybierz renomowanego dostawcę hostingowego, ponieważ będziesz mieć wtedy pewność, że zagwarantujesz użytkownikom:

 • płynne działanie strony internetowej,
 • szybsze wczytywanie się witryny internetowej oraz kolejnych podstron.

Nikt przecież nie chce, aby strona www wczytywała mu się przez kilka minut. Jak widać na firmie hostingowej nigdy nie powinieneś oszczędzać, bo szybko możesz tego pożałować.

Zainstaluj motyw, który sprawdzi się w SEO WordPress

Drugą kwestią jest zainstalowanie odpowiedniego motywu przyjaznego dla SEO. Zabierając się za skuteczne pozycjonowanie strony na WordPressie zawsze możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej motywu, tak aby ocenić, czy dana opcja będzie dla Ciebie korzystna, czy też chcesz ją wymienić na jakąś inną. Nie decyduj się na szablony, które zawierają w sobie dużo niepotrzebnych skryptów i wtyczek, ponieważ spowolnisz działanie strony internetowej i tak realizowane pozycjonowanie nie przypadnie nikomu do gustu.

#1 Optymalizacja meta tagów

Podczas tego zadania koncentrujemy się na wybranych 10-ciu podstronach, których metadane zostaną zoptymalizowane (meta title + meta description).
400 zł netto

#2 Copywriting

W tym kroku zajmiemy się przygotowaniem treści zoptymalizowanych, unikalnych, wartościowych i zgodnych z zasadami SEO.
400 zł netto

Pozycjonowanie SEO WordPress a ustawienia indeksowania

Kolejną rzeczą, nad którą musisz popracować są ustawienia indeksowania. Strona musi być oczywiście włączona do indeksu Google, a dopiero potem możesz ją uruchomić. Włączenie strony do indeksu Google sprawi, że witryna będzie widoczna w wynikach wyszukiwania, a na tym chyba powinno Ci zależeć najbardziej.

Zainstaluj certyfikat SSL

Nie ma nic ważniejszego, niż zainstalowanie certyfikatu SSL, aby pozycjonowanie witryny w WordPress przeprowadzić na odpowiednio wysokim poziomie i zatroszczyć się o bezpieczeństwo własnych użytkowników. To gwarancja:

 • szyfrowania połączenia,
 • ochrony danych użytkowników.

Bezpieczne połączenie to podstawa sukcesu, więc jeśli interesuje Cię profesjonalna optymalizacja strony na WordPress nie powinieneś przechodzić obok tego obojętnie.

Skuteczne pozycjonowanie stron w WordPressie wymaga stworzenia mapy witryny

Na sam koniec pamiętaj o stworzeniu mapy witryny. To specjalny plik w formacie XML, który powinieneś przesłać do Google Search Console. Zawiera w sobie listę podstron zbudowanej witryny internetowej wraz z datą ich aktualizacji oraz wszystkie linki wewnętrzne.

Oczywiście na samym początku będzie Cię interesować tanie pozycjonowanie, ale jak widać na pewnych elementach nie należy oszczędzać, aby strona była wydajna, funkcjonalna, czytelna, przyjazna i bezpieczna. 

Pakiet linków SEO TrustRank1

Dodanie strony do 50 najmocniejszych i najpopularniejszych katalogów płatnych w Polsce czyli pozyskanie 50 linków. W cenie są opłaty aktywacyjne, teksty i pełny raport w autorskim panelu klienta.

599 zł netto

Pakiet linków SEO Firmowy1

Dodanie strony do 50 katalogów firmowych czyli pozyskanie 50 linków. Pakiet idealny kiedy pozycjonujemy się lokalnie w swoim mieście. W cenie są opłaty aktywacyjne, teksty i pełny raport w autorskim panelu Klienta.
559 zł netto

Jak wypozycjonować stronę WordPress? Podsumowanie

Wiedząc już jak pozycjonować stronę w WordPress nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzić aktualny cennik pozycjonowania stron i nawiązać współpracę z doświadczonymi profesjonalistami. Podstawowa wiedza na temat tego, jak pozycjonować stronę w WordPress okaże się niewystarczająca, dlatego powinieneś bazować na wiedzy specjalistów z branży SEO. Pozycjonowanie stron w WordPressie wymaga przemyślanych działań, cierpliwości oraz znajomości tematu. Oczywiście niektóre działania optymalizacyjne możesz wykonać samodzielnie, ale tylko od Ciebie zależy to, w jakim kierunku podąży pozycjonowanie strony internetowej WordPress. Dostosuj się do powyższych wskazówek, popracuj nad budżetem i przystąp do działania. Pozycjonowanie strony na WordPressie wymaga czasu oraz działania na kilku płaszczyznach, m.in. technicznej i contentowej. Nie obejdzie się też bez linkowania i optymalizacji konwersji. Regularne SEO strony w WordPress na pewno przyniesie pożądane rezultaty, a Twoja witryna będzie lepiej widoczna w wyszukiwarce Google. Zwiększysz przy tym sprzedaż, docierając z ofertą lub publikowanymi treściami do dużej grupy odbiorców. 

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Zobacz nasze efekty
Zwiększ widoczność swojej witryny i skontaktuj się z

Joanna

Stanowisko: Account Manager

Telefon: +48 883 570 809

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kontakt dla klientów
  contact-person
  Paulina Najda
  Key Account Manager
  Formularz kontaktowy