Rządowa aplikacja do walki z koronawirusem. Jak działa ProteGO Safe?   - Pozycjonusz
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
Joanna Kulik
21/04/20

Rządowa aplikacja do walki z koronawirusem. Jak działa ProteGO Safe?  

blank

ProteGO Safe to oficjalna aplikacja mobilna rekomendowana przez instytucje rządowe użytkownikom smartfonów. Póki co tylko tym korzystającym z systemu Android. Od dzisiaj można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Dzięki niej możemy dowiedzieć się między innymi, w jakiej grupie ryzyka jesteśmy.


Aplikacja ProteGO Safe to program działający na smartfonach z Androidem, którego zadaniem jest wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. W jaki sposób? Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) aplikacja mobilna pozwala:

  • monitorować stan swojego zdrowia poprzez wypełnianie Testu Oceny Ryzyka,
  • otrzymywać spersonalizowane rekomendacje odnośnie dalszego postępowania w oparciu o odpowiedzi udzielone podczas wypełniania Testu Oceny Ryzyka,
  • uzupełniać Dziennik Zdrowia w formacie, który ułatwi ewentualne przekazanie informacji o rozwoju objawów oraz współistniejących schorzeniach czy przyjmowanych lekach; w założeniu może pomóc przyspieszyć diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia,
  • otrzymywać powiadomienia zachęcające do regularnego wypełniania Ankiety Oceny Ryzyka oraz innych zachowań profilaktycznych.

Przy tym wszystkim trzeba mieć świadomość, że aplikacja może posłużyć do śledzenie przemieszczania się użytkowników. Zwłaszcza że dane o mobilności i lokalizacji są teraz bardzo cenne, czego dowodzi opublikowany niedawno raport Google o mobilności Polaków.

Sprawdź, jak bardzo jesteś narażony na koronawirusa

Sam Test Oceny Ryzyka stworzyli lekarze w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na podstawie udzielonych przez użytkownika odpowiedzi system sprawdza, do jakiej grupy ryzyka on należy.  Ponadto użytkownik otrzyma porady, co robić dalej i gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.

Wszystko to ma pomóc w kontrolowaniu, a przede wszystkim zahamowaniu rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID 19. Program opracowało Ministerstwo Rozwoju, a jego użytkowanie zaleca Główny Inspektor Sanitarny. Dodajmy, że deweloper ma wkrótce rozbudować aplikację o moduł Bluetooth, który będzie zbierał informacje o napotkanych przez nas urządzeniach i informował o spotkaniach z chorymi.

Jak zapewnia pomysłodawca aplikacji, czyli Ministerstwo Rozwoju, każdy użytkownik znajdzie w niej wiarygodne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Są tu rekomendacje, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich. Co istotne, publikowane informacje weryfikują wcześniej Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. Zespół zaś opracowuje je na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia.

Aplikację ProteGO Safe na czas epidemii koronawirusa pobrać tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.mc.protegosafe.

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi