Kolejny pomysł jak walczyć z koronawirusem. Google publikuje raport o mobilności Polaków - Pozycjonusz
Joanna Kulik
07/04/20

Kolejny pomysł jak walczyć z koronawirusem. Google publikuje raport o mobilności Polaków

blank

Raport o mobilności użytkowników pozwolą poznać informacje na temat przemieszczania się ludzi po miejscach publicznych. Google właśnie udostępnił je publicznie jako element walki z rozprzestrzenianiem się epidemii, a dane dotyczą 131 krajów, w tym Polski.

Raport o mobilności to dokument, który koncern Google postanowił upublicznić w ostatnim czasie. Jak argumentuje firma, jego publikacja ma na celu pomoc urzędnikom i służbom publicznym w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Raport dotyczy tego, jak, gdzie i jak często przemieszczają się społeczności w konkretnych krajach.

Dane z dokumentu można wykorzystać m.in. do analizy zmian w mobilności użytkowników w czasie, kiedy kraje wprowadziły i wprowadzają szereg ograniczeń w przemieszczaniu się i nakazują zamykanie lokali. Informacje są zróżnicowane ze względu na to, jak przebiega aktywność przemieszczania się użytkowników w miejscach publicznych danego typu. Na podstawie tego podzielono ów miejsca na kategorie.

raport o mobilności użytkowników Androida w Polsce w czasie epidemii covid 19

Raport o mobilności użytkowników Androida w Polsce w czasie epidemii covid 19.

Jak przekonuje Google, dane umieszczone w raporcie pochodzą od użytkowników systemu Android, którzy świadomie włączyli opcję śledzenia ich lokalizacji na swoich smartfonach. Raport o mobilności społecznej w Polsce w czasie epidemii dostępny jest tutaj: https://www.gstatic.com/covid19/mobility/2020-03-29_PL_Mobility_Report_en.pdf.

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi