Google organizuje 6-miesięczne kursy UX. Kto może z nich skorzystać? - Pozycjonusz
Emilia Paśnicka
08/09/20

Google organizuje 6-miesięczne kursy UX. Kto może z nich skorzystać?

blank

Google w ostatnim czasie pracuje nad certyfikowanym kursami dla osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności, by rozpocząć swoją karierę w branży internetowej. Gigant technologiczny poinformował o tym, że tworzy kursy uczące podstaw projektowania oraz badań UX, ale nie tylko.
Na platformie Grow with Google pojawiły się informacje o nowych kursach. Mają one pomóc rozwijać się osobom zainteresowanym karierą w branży IT. Jedną z najciekawszych propozycji jest sześciomiesięczny kurs UX, który ma być odpowiednikiem studiów czteroletnich.

Każdy, kto miał jakąkolwiek styczność z certyfikatami Google wie, że jest to solidna dawka wiedzy oraz umiejętności praktycznych, które z całą pewnością przydadzą się osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w branży. Zdobycie takiego certyfikatu będzie więc bardzo dobrym krokiem dla osób chcących działać w IT, ponieważ – jak pisaliśmy niedawno na naszym blogu – w 2021 wzrośnie znaczenie user experience.

Kurs na projektanta UX to tylko pierwszy krok, ponieważ Google zapewnia wsparcie także na kolejnym etapie, czyli podczas poszukiwania pracy. Po ukończeniu programu można wyrazić zgodę na bezpośrednie udostępnianie swoich danych czołowym pracodawcom zatrudniającym na stanowiska w tej dziedzinie.

Nie jest znana jeszcze data publikacji kursów, a także ich cena. Na platformie Grow with Google można się jednak zapisać na listę powiadomień o dostępności kursów.

Na stronie przeczytamy, że oprócz kursu UX Designer będzie można także zdobyć certyfikat Data Analyst oraz Project Manager. Już teraz można skorzystać natomiast z kursu IT Support Specialist i kosztuje on 49 dolarów miesięcznie. Póki co kursy będą dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, jednak niewykluczone, że z czasem dotrą również do Polski.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi