Google walczy z reklamami maseczek na twarz podczas epidemii koronawirusa. Firma od stycznia zablokowała już setki tysięcy reklam.

Google banuje reklamy maseczek na twarz

Google dokłada wszelkich starań, aby chronić użytkowników i udostępniać jedynie pomocne, wiarygodne informacje w trakcie epidemii COVID-19. Od stycznia zablokował setki tysięcy reklam produktów i usług związanych z koronawirusem, które wprowadzają użytkowników w błąd. Z powodu dużej ostrożności Google postanowił tymczasowo zakazać wszelkich reklam medycznych masek na twarz. Aktywnie monitoruje sytuację i nadal podejmie odpowiednie działania w celu ochrony użytkowników.

Zakaz dotyczy wszystkich reklamodawców, w tym tych, którzy mogli mieć na przykład długofalowe kampanie promujące „maski przeciwpyłowe”. Według wytycznych są to teraz treści reklamowe podlegające ograniczeniom.

Decyzja wynika z faktu, że firma zaczęła zauważać nagły ogromny wzrost reklam Google Ads masek na twarz, wiele z nich wprowadzających w błąd. Google odnotowało wzrost liczby oszustów próbujących skorzystać z globalnej epidemii. Zakaz reklamowania masek na twarz ma charakter globalny i będzie obowiązywał, dopóki koronawirus nie będzie już poważnym problemem zdrowotnym.

W piątek Sundar Pichai, dyrektor generalny Google and Alphabet, opublikował post na blogu, w którym opisał wysiłki firmy na rzecz rozwiązania problemu COVID-19. Należy do nich m.in. powołanie 24-godzinnego zespołu reagowania na incydenty. Firma uruchomiła także „SOS Alert” dla COVID-19 w wynikach wyszukiwania. Ma on dostarczyć ludziom najnowsze wiadomości i wiarygodne źródła informacji pochodzące od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorzy
Paweł Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Szybka akcja w wykonaniu Google. Fajnie, że w takich sytuacjach potrafią działać sprawnie i że nie ma żadnych wątpliwości czy warto. Takie nakręcanie się rynku nie miało sensu, a dodatkowo podkręcane przez płatne reklamy miało takie skutki z jakimi mieliśmy przez chwilę do czynienia.

Pawel
Gość
Pawel

Ale ja nie rozumiem. Przecież nikt nie zmusza do kupowania. A jeśli nigdzie nie można dostać a 4% przypadków jest śmiertelnych to dlaczego Google uniemożliwia zabezpieczenie się przed koronawirusem? Co szkodziło ludziom kupić maseczki wcześniej? Widzę, że nadal żyjemy w czasach ludziom żal d. ściska, że ktoś się dorobił a on nie Google w ten sposób sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia Przytaczam artykuł kodeksu karnego Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, …… Czytaj więcej »

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta