Czym anchor link jest dla pozycjonowanej strony? | Pozycjonusz.pl
Pozycjonusz.pl
20/02/23

Czym anchor link jest dla pozycjonowanej strony?

blank

Anchor link to jeden z ważniejszych elementów dla pozycjonowanej strony internetowej. Czym tak właściwie jest anchor, jakie spełnia funkcje, za co odpowiada oraz dlaczego jest tak ważny dla posiadaczy witryn internetowych? Warto poszerzyć wiedzę na ten temat i wykorzystać ją później w praktyce.

Co to jest anchor link?

Anchor tekst to nic innego, jak specjalny link ukryty pod kawałkiem tekstu. Istotne jest to, że link anchor musi być umieszczony w kodzie HTML. Dzięki temu temu zostanie wyświetlony jako link i przeniesie odbiorcę do konkretnej strony internetowej. 

Zastosowanie anchor linków w pozycjonowanej stronie

Anchor link ma ogromne znaczenie dla pozycjonowanej strony internetowej, więc nic dziwnego, że tak wiele osób chce się o nim dowiedzieć wszystkich najważniejszych rzeczy. Wyszukiwarka Google traktuje anchor link linkujące do konkretnych witryn internetowych jako wskaźnik tematu dla danej strony www. Tym samym łatwo można określić, dla jakich fraz kluczowych powinna rankingować witryna internetowa. Z tego też względu tworzenie anchor tekst powinno być powierzone doświadczonym specjalistom z wybranej agencji SEO. Im więcej stron linkujących do danej witryny poprzez konkretny anchor tekst, tym większe prawdopodobieństwo, że Google wyłapie to, na jaką frezę ma rankingować pozycjonowana strona internetowa.

Analiza treści pod kątem SEO

Jeśli nie wiesz czy treści na Twojej stronie odpowiadają wytycznym Google, zamów naszą usługę analizy treści - sprawdzimy ją pod kątem SEO i szeregu innych parametrów.
800 zł netto

Jak wstawić anchor link?

Dobrą informacją dla wszystkich tych osób, które zastanawiają się nad tym, jak wstawić anchor tekst jest to, że cała procedura nie jest zbyt skomplikowana. Oczywiście najpierw trzeba dobrze przemyśleć, jak powinno wyglądać optymalne linkowanie SEO, aby przyniosło pożądane skutki. Jak już zostało wspomniane SEO anchor powinien się znaleźć w kodzie HTML. Istotne jest to, co konkretnie znajdzie się pod wyróżnionym tekstem oraz jaki ma to być anchor. To właśnie nad tym czuwają doświadczeni profesjonaliści, którzy nie zostawią nikogo w potrzebie. Anchorami mogą być np. frazy “buty męskie” czy też “torebki damskie”. Wszystko będzie zależało od tego, na jakie słowa kluczowe będzie chciało się pozycjonować własną witrynę internetową. Opłaca się też sprawdzić obowiązujący cennik pozycjonowania stron. Dzięki temu zainteresowane osoby będą wiedzieć, jaki budżet mają przygotować na zaplanowaną kampanię i nie dojdzie do żadnych niespodzianek. Anchor SEO nie powinien być skomplikowany, ale jednocześnie musi być zrozumiały dla wyszukiwarki Google i przyjazny dla użytkownika (np. zamiast sformułowania “więcej o złotej biżuterii znajdziesz tutaj” można skorzystać z opcji “w sklepie ze złotą biżuterią”). Korzystnym wyborem będą też frazy z długim ogonem. 

#2 Copywriting

W tym kroku zajmiemy się przygotowaniem treści zoptymalizowanych, unikalnych, wartościowych i zgodnych z zasadami SEO.
400 zł netto

Jaki wpływ daje anchor link na pozycjonowaną stronę?

Wiedząc już co to jest anchor SEO, warto zastanowić się jeszcze nad tym, jaki konkretnie wpływ anchor WordPress daje na pozycjonowaną stronę internetową? Największe zalety wprowadzania anchor tekst to z całą pewnością:

  • indeksowanie znacznie większej ilości stron www,
  • łatwiejsze dotarcie do potencjalnych klientów,
  • łatwe przekierowanie użytkownika na wskazaną stronę internetową,
  • zwiększenie widoczności witryny internetowej w wyszukiwarce Google,
  • ważny czynnik rankingowy budowanej strony www,
  • dostarczenie robotom informacji na temat linkowanej witryny oraz jej zawartości,
  • wyszukiwarka w krótkim czasie dowiaduje się, na jakie frazy kluczowe ma pozycjonować stronę internetową.

Jak widać nie należy się zbyt długo zastanawiać nad tym co to jest anchor, lecz czym prędzej przystąpić do działania i zbierać “owoce” swoich działań. Przyda się też dowiedzieć jakie wtyczki SEO WordPress okażą się strzałem w dziesiątkę przy budowaniu i pozycjonowaniu strony internetowej, tak aby zdobyć jak największą grupę odbiorców i sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. Najlepiej przedyskutować to z obeznanymi w temacie specjalistami z branży SEO, tak aby zapewnić sobie sukces. 

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kontakt dla klientów
Paulina Najda
Key Account Manager
Formularz kontaktowy