Call to Action - odkryj strategię, która przyciąga użytkowników
Pozycjonusz.pl
19/07/23

Call to Action – odkryj strategię, która przyciąga użytkowników

W nieustannie rozwijającym się świecie marketingu cyfrowego, kluczem do skuteczności jest umiejętność przyciągania i zaangażowania odbiorców. Dlaczego niektóre działania marketingowe przyciągają jednak więcej użytkowników niż inne? Czy jest pewien tajny składnik, który gwarantuje lepsze zaangażowanie i wyższe stopy konwersji? W tym artykule zbadamy jedno z najbardziej efektywnych narzędzi w arsenale marketera, które ma na celu przekształcenie pasywnych obserwatorów w aktywnych uczestników – Call to Action. Zapraszamy do lektury, aby odkryć strategię, która potrafi przyciągnąć użytkowników.

Czym jest Call to Action?

Call to Action (CTA), czyli wezwanie do działania to termin, którego nie może zabraknąć w słowniku marketingu żadnego marketera. Jest to kluczowy element każdej kampanii reklamowej, strony internetowej, newslettera czy posta w mediach społecznościowych. CTA to skuteczne narzędzie, które ma na celu skłonienie odbiorcy do wykonania określonego działania – zapisania się do newslettera, kliknięcia przycisku “Kup teraz” czy pobrania bezpłatnego ebooka.

Jak przekonać odwiedzających do działania: Najlepsze praktyki Call to Action

Pamiętajmy, że wezwanie do działania to nie tylko przycisk Call to Action na naszej stronie. To strategia, która powinna być starannie zaplanowana i dopasowana do naszego celu marketingowego. Poniżej kilka najlepszych praktyk:

 • Jasne i konkretne – użytkownik powinien od razu zrozumieć, co oznacza dane CTA. Call to Action, które są niejasne, mogą tylko zniechęcić odwiedzającego.
 • Aktywne sformułowania – hasła, takie jak “Zarejestruj się”, “Kup teraz”, “Pobierz” są zdecydowane i skłaniają do działania.
 • Budzenie ciekawości – skuteczne CTA często używają techniki budzenia ciekawości. Może to być pytanie lub obietnica odkrycia czegoś nowego.

Kluczowe elementy, które przyciągają uwagę i zwiększają konwersję

Projektując CTA, musimy pamiętać o kilku elementach, które mogą przyciągnąć uwagę użytkownika i zwiększyć konwersję.

 • Wyraźne kolory – przycisk Call to Action powinien być dobrze widoczny na stronie. Wybierz kolory, które kontrastują z resztą witryny.
 • Wykorzystanie grafik i ikon – obrazki mogą przyciągnąć uwagę użytkowników, ale pamiętaj o zachowaniu równowagi, by nie przesłonić treści.
 • Wyraźne umieszczenie – najlepszym miejscem na CTA jest część strony, która od razu rzuca się w oczy po wejściu na stronę czy landing page.

Kompleksowe SEO dla stron firmowych

Kompleksowe pozycjonowanie strony internetowej na okres 30 dni: od optymalizacji, poprzez treści, na wartościowych linkach i artykułach kończąc. Pełne raporty i autorski panel klienta.

1500 zł netto

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu internetowego na okres 30 dni. Od optymalizacji, poprzez treści, na wartościowych linkach i artykułach kończąc. Pełne raporty i autorski panel klienta.

2500 zł netto

Zaprojektuj atrakcyjne CTA

Zaprojektowanie atrakcyjnego CTA wymaga przemyślenia. Kombinacja jasnego komunikatu, atrakcyjnej grafiki i odpowiedniego umieszczenia może przyciągnąć uwagę użytkowników i skłonić ich do wykonania określonego działania. Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu efektywnych Call to Action, najlepszym wyborem będzie współpraca z agencją SEO. Agencja udzieli Ci kompleksowego wsparcia i zadba o przygotowanie takich CTA, które poprawią wyniki SEO i zwiększą konwersję.

Jak dostosować Call to Action do strony internetowej, kampanii e-mailowej i mediów społecznościowych?

CTA może przybrać wiele form w zależności od medium, w którym jest używane. Na stronie internetowej CTA często jest używane do przekierowania użytkowników na konkretną stronę lub do pobrania określonej treści. W kampanii e-mailowej może zachęcić do otwarcia wiadomości lub do zapisania się na newsletter. W mediach społecznościowych CTA może skłonić do polubienia postu, udostępnienia go lub komentarza.

Podczas tworzenia CTA dla każdego z tych medium, warto skorzystać z narzędzi analityki internetowej, aby zrozumieć, które CTA są najskuteczniejsze i dlaczego.

Odbierz 40zł zniżki na pierwsze zamówienie

Dlaczego warto się zapisać do naszego newslettera?

 

Kod zniżkowy -40zł na Twoje pierwsze zamówienie

Informacje o promocjach

Informacje o nowościach

Nie wysyłamy spamu

Podsumowanie

Call to Action jest kluczowym elementem content marketingu SEO, pomagającym przekształcić pasywnych widzów w aktywnych użytkowników. Starannie zaprojektowane i umieszczone w odpowiednim miejscu CTA, oparte na analizie i dobrych praktykach, może znacznie zwiększyć konwersję i zaangażowanie na Twojej stronie internetowej, w kampanii e-mailowej czy mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, że to tylko jedno z wielu narzędzi w arsenale marketingu internetowego.

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Zobacz nasze efekty
Zwiększ widoczność swojej witryny i skontaktuj się z

Joanna

Stanowisko: Account Manager

Telefon: +48 883 570 809

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kontakt dla klientów
  contact-person
  Joanna Kokot
  Account Manager
  Formularz kontaktowy