Zanucisz piosenkę, a Google pomoże ją zidentyfikować. Nowa funkcja wyszukiwarki mobilnej - Pozycjonusz
Joanna Kulik
19/10/20

Zanucisz piosenkę, a Google pomoże ją zidentyfikować. Nowa funkcja wyszukiwarki mobilnej

blank

Mobilna wyszukiwarka Google właśnie zyskała nową funkcję. To łatwiejsze wyszukiwania utworów muzycznych za pomocą…nucenia.


Lubicie aplikację Shazam? Z pewnością tak, ponieważ nic tak nie irytuje jak fajny kawałek w radiu przy braku informacji na temat wykonawcy czy tytułu piosenki. Dzięki Google wyszukiwania utworów muzycznych właśnie weszło na nowy poziom. W mobilnej wyszukiwarce pojawiła się funkcja pozwalająca zidentyfikować utwór muzyczny po samym nuceniu. Tak! Wystarczy zanucić lub zagwizdać kawałek do mikrofonu w telefonie, a wyszukiwarka postara się nam odnaleźć nazwę wykonawcy oraz tytuł utworu.

wyszukiwanie piosenki nuceniem w google

Nowa funkcja ma oczywiście pewne ograniczenia. Po pierwsze odnajdzie piosenkę tylko jeśli będzie się ona znajdowała w bazie konkretnych aplikacji muzycznych bądź serwisów. Po drugie no cóż…nie jest w 100% bezbłędna. Kilka moich prób okazało się całkowicie bezowocnych. Mimo wszystko, takie narzędzia marketingowe bardzo przypadły nam do gustu. Warto pobawić się nieco z narzędziem Google do identyfikacji piosenek, gdyż z pewnością to zabiegi samych użytkownikom mocno wpłyną na poprawę jego skuteczności. Warto przy okazji poeksperymentować i poznać wszystkie możliwości wyszukiwarki głosowej Google, wliczając w to możliwości pozycjonowania.

Źródło: https://blog.google/products/search/hum-to-search/

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kontakt dla klientów
Paulina Najda
Key Account Manager
Formularz kontaktowy