Nowa funkcja Google pomoże Ci znaleźć coś do obejrzenia - Pozycjonusz
Emilia Paśnicka
28/04/20

Nowa funkcja Google pomoże Ci znaleźć coś do obejrzenia

blank

Wyszukiwarka Google może teraz pomóc w znalezieniu kolejnego filmu czy serialu do obejrzenia. Firma ogłosiła nową funkcję, dzięki której wyszukiwarka będzie podawać użytkownikom spersonalizowane rekomendacje dotyczące tego, co oglądać oraz wskaże usługi, w których treści są dostępne.
Nowa funkcja rekomendacji od Google pojawi się osobom, które nie mają konkretnego pomysłu, ale raczej wpisują zapytania, takie jak na przykład „co obejrzeć” lub „dobry program do obejrzenia”.

By ułatwić wyszukiwarce znalezienie odpowiedniego filmu czy serialu, można zaznaczyć swoje ulubione programy, a także oznaczyć platformy, do których ma się dostęp. Obejmuje to usługi subskrypcyjne, takie jak Netflix, Hulu, HBO GO, HBO NOW, Prime Video, Showtime, Showtime Anytime, CBS All Access i Starz. Można także wskazać, czy posiada się abonament telewizji kablowej czy satelitarnej. Wtedy Google wskaże listę programów i filmów dostępnych do wypożyczenia, zakupu lub bezpłatnego przesyłania strumieniowego z internetowych platform handlowych, takich jak iTunes, Prime Video, Google Play Movies & TV i Vudu, a także aplikacji sieciowych, takich jak ABC, Freeform, Lifetime, CBS, Comedy Central, A&E i History .

Na początku Google stosuje mechanizm przeciągania podobny do Tindera, który pomoże użytkownikowi oceniać tytuły. Przeciągnięcia w prawo oznaczają polubienie, a przesunięcia w lewo – odrzucenie. Można także pomijać tytuły programów. Dzięki przekazaniu Google tych informacji, algorytmy dostosują przyszłe rekomendacje do zainteresowań użytkownika. Będzie można nawet sprecyzować swoje prośby, prosząc np. o „horrory z lat 80.” lub „filmy dokumentalne o wojnie”. Pomoże to również wtedy, gdy nie pamięta się tytułu filmu, ale kojarzy fabułę.

Nowa funkcja rekomendacji jest dziś dostępna na urządzeniach mobilnych dla użytkowników w USA.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi