Action Blocks to nowe rozwiązanie od Google przygotowane dla urządzeń z systemem Android. Umożliwia umieszczanie na ekranie praktycznych widżetów, które są łatwe do odnalezienia. To aplikacja kierowana w szczególności do osób niepełnosprawnych.

Google stworzył nową aplikację Action Blocks na Androida

Nowa aplikacja od Google uważana jest za dotykową alternatywę dla Asystenta Google. Możemy jej wydawać podobne polecenia, np. „włącz YouTube” czy „powiedz, jaka jest teraz pogoda” itd. Różnica polega jednak na tym, że Asystenta używamy za pomocą głosu, a w aplikacji Action Blocks najważniejszą rolę odgrywają duże kafelki, w które należy kliknąć, by urządzenie wykonało żądaną czynność.

Kafelki są bardzo funkcjonalne i można je dowolnie konfigurować. To doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych oraz starszych. W Action Blocks można bowiem stworzyć okienka dla wielu, nawet pozornie najprostszych czynności. Aplikacja pozwala na przykład na stworzenie wiadomości SMS o konkretnej treści, która za pomocą kliknięcia w kafelek zostanie wysłana do wybranych kontaktów. Można także skonfigurować widżet, który będzie nawigował do najbliższego sklepu czy do lekarza. Opcji jest bardzo wiele – to naprawdę sprytne i rozbudowane rozwiązanie.

Aplikację można znaleźć w sklepie Google Play zupełnie za darmo. Jest niezwykle intuicyjna, dzięki czemu znacznie ułatwi korzystanie ze smartfona. Dodatkowo kreator prowadzi użytkownika krok po kroku i uczy, jak tworzyć poszczególne widżety. Warto pamiętać, że raz utworzony kafelek będzie widniał na ekranie, dlatego najlepiej będzie skonfigurować je od razu. To ogromna pomoc dla naszych babć i dziadków oraz bliskich osób niepełnosprawnych.


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta