Google twierdzi, że zlikwidowało cały swój ślad węglowy, inwestując w „wysokiej jakości kompensację emisji dwutlenku węgla”. Choć gigant technologiczny osiągnął historyczną neutralność węglową, to nie koniec jego działań w tym kierunku.

Google informuje, że aktualny ślad węglowy firmy jest zerowy

Firma z Dolny Krzemowej jest jedną z pierwszych na świecie, której udało się osiągnąć neutralność węglową. Stało się to w 2007 roku. Następnym celem Google, wyznaczonym 10 lat później, było zaś prowadzenie wszystkich swoich centrów danych i biur na energii wolnej od emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Firma chce stać się przedsiębiorstwem zeroemisyjnych, które będzie korzystało wyłącznie z „czystej” energii.

14 września 2020 roku gigant technologiczny poinformował, że jako pierwszy zneutralizował historyczny ślad węglowy, który pozostawiał od początku istnienia firmy, czyli od roku 1998. Polegało to przede wszystkim na kupowaniu energii ze źródeł odnawialnych w takich samych, a nawet większych ilościach niż te potrzebne do codziennej pracy firmy. Ponadto Google inwestowało swoje pieniądze w ekologiczne projekty.

Choć ekolodzy z zadowoleniem przyjęli kolejne, przyciągające uwagę zobowiązanie Google do zniesienia emisji szkodliwych dla planety, to podkreślają, że warto podejść do tej informacji z rezerwą. Twierdzenie, że firma zrównoważyła cały swój historyczny ślad węglowy, wymaga jednak pogłębionej analizy.

Sprawdź nasze poprzednie newsy dotyczące działań Google!


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta