Google informuje, że aktualny ślad węglowy firmy jest zerowy - Pozycjonusz
Emilia Paśnicka
18/09/20

Google informuje, że aktualny ślad węglowy firmy jest zerowy

blank

Google twierdzi, że zlikwidowało cały swój ślad węglowy, inwestując w „wysokiej jakości kompensację emisji dwutlenku węgla”. Choć gigant technologiczny osiągnął historyczną neutralność węglową, to nie koniec jego działań w tym kierunku.
Firma z Dolny Krzemowej jest jedną z pierwszych na świecie, której udało się osiągnąć neutralność węglową. Stało się to w 2007 roku. Następnym celem Google, wyznaczonym 10 lat później, było zaś prowadzenie wszystkich swoich centrów danych i biur na energii wolnej od emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Firma chce stać się przedsiębiorstwem zeroemisyjnych, które będzie korzystało wyłącznie z „czystej” energii.

14 września 2020 roku gigant technologiczny poinformował, że jako pierwszy zneutralizował historyczny ślad węglowy, który pozostawiał od początku istnienia firmy, czyli od roku 1998. Polegało to przede wszystkim na kupowaniu energii ze źródeł odnawialnych w takich samych, a nawet większych ilościach niż te potrzebne do codziennej pracy firmy. Ponadto Google inwestowało swoje pieniądze w ekologiczne projekty.

Choć ekolodzy z zadowoleniem przyjęli kolejne, przyciągające uwagę zobowiązanie Google do zniesienia emisji szkodliwych dla planety, to podkreślają, że warto podejść do tej informacji z rezerwą. Twierdzenie, że firma zrównoważyła cały swój historyczny ślad węglowy, wymaga jednak pogłębionej analizy.

Sprawdź nasze poprzednie newsy dotyczące działań Google!

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi