Read Along Google to nowa darmowa aplikacja mobilna, której celem jest pomoc w nauce czytania. Uczy prawidłowo wymawiać poszczególne wyrazy i pomaga trenować -stron/dykcję. Została pomyślana jako wsparcie dla dzieci od 5. roku życia, jednak jeśli Wasze maluchu garną się do czytania wcześniej, to spokojnie możecie wspomóc się Read Along.

Aplikacja Read Along Google pomoże dzieciom w nauce czytania po angielsku

Ta aplikacja mobilna na Androida świetny pomocnik w nauce czytania dla maluchów. Rodzicom powinna się spodobać, zwłaszcza że można ją wykorzystać podczas długiej jazdy samochodem czy w poczekalni u lekarza. Podczas czytania na głos pokazują się różne ilustracje, a także komunikaty głosowe, co zachęca dzieciaki do interakcji. Aplikacja działa w oparciu o system rozpoznawania mowy. Ten sam moduł wykorzystuje zresztą wyszukiwanie głosowe w wyszukiwarce. Jest tam także wgrana baza książek i gier wideo. Baza obejmuje ponad 230 propozycji lektur dla dzieci podzielonych według kategorii, długości i poziomu trudności.

Czy aplikacja działa po polsku?

Trzeba jednak wiedzieć, że aplikacja działa i obsługuje tylko kilka jezyków. Obecnie angielski, hiszpański, portugalski, Hindi, Bangla, Urdu, Telugu, Marathi, Tamil. Nie wspiera więc póki co języka polskiego. Polscy rodzice mogą wykorzystać jednak Read Along jako pomoc edukacyjną w nauce czytania po angielsku w przedszkolu i podstawówce.  Co ciekawe, projekt był początkowo rozwijany tylko w Indiach. Stąd też wsparcie dla tak egzotycznych języków jak Urdu, Telugu, Marathi, Tamil. Wszystko to są języki urzędowe, którymi posługują się mieszkańcy różnych regionów Indii. Po sukcesie aplikacji w regionie Azji południowo-wschodniej i wielu pozytywnych recenzjach od rodziców, firma postanowiła wypuścić Read Along Google w świat. Czy aplikacja będzie wkrótce oferowała także lektury i zadania w języku polskim? Tego na razie nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę jak szybko narzędzia i aplikacje Google’a adaptowana są na nasz język, możemy się tego spodziewać.

Jak działa Read Along Google?

Każda lekcja składa się z dwóch etapów: czytania na głos oraz gry edukacyjnej. Pierwszym zadaniem dziecka jest odczytywanie fragmentów książek z bazy. W tym czasie wgrana funkcja rozpoznawania mowy weryfikuje, czy maluch zrobił to poprawnie, odpowiednio szybko oraz czy dobrze wymawiał trudniejsze słowa.  Po każdym przeczytanym fragmencie aplikacja wystawia ocenę i komentarz w języku angielskim.

Następnym etapem jest gra edukacyjna do nauki czytania po angielsku.  Podobnie jak w przypadku książek dostępnych w aplikacji, także  gry oferowane są na różnym poziomie trudności. Gra ma na celu trenowanie słuchu oraz poprawę umiejętności prawidłowego literowania . Na przykład dziecku wyświetla się rozsypanka z literek, a asystentka doczytuje na głos słowo. Zadaniem dziecka jest ułożenie usłyszanego słowa z rozsypanych literek.

Źródło: https://www.blog.google/outreach-initiatives/education/early-access-read-along/

 


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta