Dzięki Google zobaczysz dinozaury w rzeczywistości rozszerzonej - Pozycjonusz
Emilia Paśnicka
02/07/20

Dzięki Google zobaczysz dinozaury w rzeczywistości rozszerzonej

blank

Google umożliwia zobaczenie 10 gatunków dinozaurów w prawdziwym świecie dzięki rzeczywistości rozszerzonej. Zobacz, jak wyglądałby T-Rex na Twoim podwórku. To gratka nie tylko dla fanów Parku Jurajskiego!
Jedną rzeczą jest czytanie książek lub oglądanie filmów o potężnych dinozaurach, inną zaś wyobrażenie sobie, jak wyglądały w rzeczywistości. Już teraz możesz zobaczyć je dzięki Google i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gigant technologiczny dodał do wyszukiwarki aż 10 gatunków dinozaurów, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jak w prawdziwym życiu wyglądał Ankylozaur, Brachiozaur, Dilofozaur, Parazaurolof. Pteranodon, Spinozaur, Stegozaur, Triceratops, Tyranozaur oraz Welociraptor.

Google zaczął dodawać zwierzęta do rozszerzonej rzeczywistości już w zeszłym roku. Od tego czasu w wyszukiwarce pojawiły się m.in. koty, skorpiony, niedźwiedzie, tygrysy i wiele innych. Teraz do tej listy dodano również stado dinozaurów, z których każdy wykorzystuje grafikę opracowaną dla gry mobilnej Jurassic World Alive.

Oczywiście próba dopasowania Tyranozaura do swojego pokoju jest trochę trudna. Google jednak zapewnia, że zwierzęta AR będą skalowały się automatycznie do swojego środowiska. Warto przyjrzeć się działaniu tej technologii, ponieważ zwierzęta rozszerzonej rzeczywistości Google stały się już swego rodzaju memem ze względu na tendencję do błędnego oceniania wielkości, w wyniku czego ogromne kaczki czy pingwiny krążą po domach ludzi.

Jak wypróbować nowinkę od Google? Wystarczy, że wpiszesz gatunek wybranego dinozaura w wyszukiwarkę na urządzeniu mobilnym, a następnie klikniesz opcję „Wyświetl w 3D” i gotowe! Teraz możesz zobaczyć, jak Triceratops czy Spinozaur wyglądałby w Twoim ogródku.

Zobacz także poprzednie newsy od Google!

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi