YouTube wprowadza Video Builder, darmowe narzędzie do tworzenia reklam - Pozycjonusz
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
Joanna Kulik
15/04/20

YouTube wprowadza Video Builder, darmowe narzędzie do tworzenia reklam

blank

YouTube Video Builder to darmowy kreator filmów w tym popularnym serwisie Google’a. Na razie jest to wersja testowa i pozwala tworzyć reklamowe animacje w oparciu o gotowe szablony. Wideoreaklamy można składać przy użyciu własnych materiałów oraz darmowej muzyki z biblioteki YT.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, wiele firm zmienia sposób komunikacji i interakcji ze swoimi klientami. Poszukiwanych jest wciąż więcej rodzajów reklam internetowych. Na przykład sięgają po filmy i streamy, aby zachować kontakt z odbiorcami. Między innymi dlatego, jak podkreśla Google, potrzebne jest proste i darmowe narzędzie pozwalające tworzyć proste i szybkie reklamy wideo.

Jakie możliwości oferuje YouTube Video Builder? Np. dwie długości filmów do wyboru: 6- i 15-sekundowe. Wideorekamy można przygotować w oparciu o własne materiały. Może też wspomóc się nagraniami z darmowej biblioteki audio YouTube’a. Możesz korzystać z różnych układów w zależności od komunikacji i celów reklamowych. Ponadto możesz dostosować kolory i czcionkę. W ten sposób narzędzie pozwala szybko wygenerować krótką reklamę wideo na YouTube.

Jak poinformowano na oficjalnym blogu Google, nowe darmowe narzędzie zostało pomyślane szczególnie dla osób o mniejszym doświadczeniu w tworzeniu treści multimedialnych. Pozwala tworzyć szybkie reklamy wideo i tym samym przyspieszyć ich emisję. Ponadto Video Builder przyda się także bardziej doświadczonym markom, które z jego pomocą mogą wstępnie testować odbiór nowych produktów i usług.

Źródło: https://blog.google/products/ads/youtube-video-builder/

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi