YouTube Video Builder to darmowy kreator filmów w tym popularnym serwisie Google’a. Na razie jest to wersja testowa i pozwala tworzyć reklamowe animacje w oparciu o gotowe szablony. Wideoreaklamy można składać przy użyciu własnych materiałów oraz darmowej muzyki z biblioteki YT.

YouTube wprowadza Video Builder, darmowe narzędzie do tworzenia reklam

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, wiele firm zmienia sposób komunikacji i interakcji ze swoimi klientami. Na przykład sięgają po filmy i streamy, aby zachować kontakt z odbiorcami. Między innymi dlatego, jak podkreśla Google, potrzebne jest proste i darmowe narzędzie pozwalające tworzyć proste i szybkie reklamy wideo.

Jakie możliwości oferuje YouTube Video Builder? Np. dwie długości filmów do wyboru: 6- i 15-sekundowe. Wideorekamy można przygotować w oparciu o własne materiały. Może też wspomóc się nagraniami z darmowej biblioteki audio YouTube’a. Możesz korzystać z różnych układów w zależności od komunikacji i celów reklamowych. Ponadto możesz dostosować kolory i czcionkę. W ten sposób narzędzie pozwala szybko wygenerować krótką reklamę wideo na YouTube.

Jak poinformowano na oficjalnym blogu Google, nowe darmowe narzędzie zostało pomyślane szczególnie dla osób o mniejszym doświadczeniu w tworzeniu treści multimedialnych. Pozwala tworzyć szybkie reklamy wideo i tym samym przyspieszyć ich emisję. Ponadto Video Builder przyda się także bardziej doświadczonym markom, które z jego pomocą mogą wstępnie testować odbiór nowych produktów i usług.

Źródło: https://blog.google/products/ads/youtube-video-builder/

Zobacz też nasz poradnik

Jak prowadzić biznes w Internecie podczas kryzysu


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorzy
Ideo Force Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ideo Force
Gość
Ideo Force

Mieliśmy już okazję przetestować VIDEO BUILDER w ideoforce.pl naprawdę jest to fajne i ciekawe rozwiązanie, ułatwia trochę pracę. Na pewno na plus jest darmowa muzyka z biblioteki YT, przynajmniej zawsze ma się pewność, że nie łamie się jakiś praw autorskich. Myślę, że YT będzie bardzo mocno rozwijał te rozwiązanie i bardzo ułatwi pracę wszystkim marketingowcom i osobą chcącym się promować na YT.

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta