Narzędzie SEO do monitoringu pozycji "Sitemeans" - Pozycjonusz
Kamil Hyckowski
22/06/18

Narzędzie SEO do monitoringu pozycji “Sitemeans”

blank

Jedną z kluczowych kwestii w procesie pozycjonowania jest śledzenie na bieżąco wszelkich wahań we frazach, które mają zapewnić danej stronie ruch organiczny. Dzięki temu można modyfikować strategię działań SEO na podstawie aktualnych danych. Dlatego też przygotowaliśmy narzędzie SEO do monitoringu pozycji.

Przygotowana przez nas aplikacja umożliwia nie tylko monitorowanie wybranych fraz, ale również porównanie swoich pozycji w wynikach wyszukiwania z konkurencją, a także przeprowadzenie audytu SEO. Zebranie w jednym miejscu tych trzech modułów pozwala w prosty sposób analizować najbardziej istotne elementy, które składają się na osiągnięcie sukcesu w internecie. Poniżej omawiamy wszystkie najważniejsze moduły składające się na działanie Sitemeans.
testuj narzędzie seo sitemeans

Monitoring pozycji

Dzięki naszej aplikacji możesz każdego dnia sprawdzić pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania Google. Daje to możliwość reagowania na nagłe spadki i ciągłe analizowanie sytuacji na poszczególne frazy dodane do monitoringu pozycji. Co ważne wyniki są sprawdzane oddzielnie dla urządzeń mobilnych oraz stacjonarnych, dzięki czemu można odpowiednio optymalizować swoją stronę z myślą o konkretnym typie użytkowników.

Opracowane przez nas narzędzie SEO każdego dnia analizuje statystyki wszystkich fraz dodanych do monitoringu i automatycznie wizualizuje wszystkie kluczowe wskaźniki w postaci czytelnych wykresów. Pozwala to o wiele łatwiej śledzić trendy oraz daje czytelny obraz aktualnej widoczności strony. Ponadto za pomocą jednego kliknięcia można określić chociażby liczbę fraz jakie pojawiają się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania czy sumę wszystkich spadków jakie pojawiły się w obrębie obserwowanych słów kluczowych.

Rozbudowane opcje filtrowania jakie udostępniliśmy użytkownikom dostarczają kluczowych informacji na przykład o ilości fraz jakie pojawiają się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Zebrane statystyki można również sortować wedle typów treści jakie są wyświetlane przez Google na monitorowane zapytania. Dzięki temu z łatwością da się sprawdzić na jakie frazy pojawiają się np. obrazy, lub też wizytówki Google Moja Firma.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jakie wprowadziliśmy do naszego systemu jest również możliwość eksportowania danych do arkuszy kalkulacyjnych. Dzięki temu z łatwością można na bieżąco raportować aktualne statystyki związane z widocznością strony lub dowolnie modyfikować dane w celu stworzenia chociażby innego rodzaju wykresów, czy też prowadzenia własnych statystyk.

narzędzie seo do monitoringu pozycji

Lista monitorowanych pozycji dostępna w Sitemeans pozwala obserwować aktualne wahania pozycji

Analiza konkurencji

Sitemeans został również wyposażony w moduł, który pozwala analizować konkurentów danej strony. Dzięki niemu da się zweryfikować chociażby ile fraz w konkretnym przedziale wyników wyszukiwania (top1, top3 i top10) posiada nasza konkurencja. Ponadto stworzyliśmy również możliwość sprawdzenia jakie reklamy AdWords posiadają konkurenci monitorowanej strony.

Z wykresów można się również dowiedzieć jak radzi sobie konkurencja w wynikach wyszukiwania w porównaniu do naszej domeny. Dzięki temu nasze narzędzie SEO umożliwia śledzenie na bieżąco  poczynania pozostałych stron z danej branży. Daje to szansę na szybką reakcję na ewentualne wzrosty lub spadki pozycji naszych rywali. Co ważne wykresy są dostępne zarówno dla wyników organicznych przeznaczonych na urządzenia mobilne jak i komputery stacjonarne.

Nasza aplikacja ponadto podczas dodania nowego projektu skanuje wyniki wyszukiwania na podane frazy z pierwszych 100 pozycji. Na tej podstawie analizowana jest konkurencja, która najczęściej pojawia się na wybrane zapytania. Pozwala to wybrać domeny, które będą rywalizować z naszą stroną i bez przerwy śledzić ich poczynania.

W głównym widoku można znaleźć listę zawierającą wszystkie monitorowane frazy wraz z porównaniem pozycji konkurentów. Domeny, które wyświetlają się najwyżej na jedną ze wskazanych fraz kluczowych oznaczone są na zielono. W ten sposób już na pierwszy rzut oka można zidentyfikować największych rywali co pozwala skutecznie przygotować strategię pozycjonowania.

Moduł analizy konkurencji pozwala również śledzić jakie kampanie AdWords wykorzystują nasi rywale. Przedstawione są one w formie listy domen. Po kliknięciu na adres strony jednego z konkurentów rozwija się tabela, w której można dowiedzieć się jakie konkretnie słowa kluczowe używane są w kampaniach, oraz do jakich podstron prowadzą reklamy. Daje to szansę na bardzo szczegółowe przygotowanie własnych działań SEM oraz pozwala na zoptymalizowanie budżetu.

narzędzie seo do monitorowania konkurencji

Klikając w wybraną frazę kluczową można zobaczyć szczegóły dotyczące konkurencyjnych stron.

Audyt SEO

W Sitemeans znalazł się również moduł pozwalający na przeprowadzenie audytu SEO, który pozwoli zdiagnozować najbardziej istotne czynniki wpływające na pozycjonowanie. Nasze narzędzie SEO pozwoli Ci sprawdzić błędy związane z metatagami title i description, czy problemy w nagłowkami Hx. Podsumowanie każdego audytu zawiera informacje o wszystkich błędach znalezionych przez naszą aplikacje. Można tam znaleźć również dane o prędkości ładowania się strony wygenerowane na podstawie Google Pagespeed Insights.

W trakcie audytu przeprowadzanego przez Sitemeans dane dzielone są na trzy kategorie: błędy, ostrzeżenia i poprawne. Pierwsza z nich zawiera wszystkie informacje na temat problemów, które najbardziej negatywnie mogą wpływać na pozycjonowanie. Druga kategoria zawiera elementy, których optymalizacja jest mniej priorytetowa, natomiast trzecia sekcja wymienia dane co do których mamy pewność, że nie wymagają poprawy.

Gromadzone podczas audytu dane są również przedstawiane jako lista adresów URL. Pozwala ona na bardzo szczegółową analizę podstron przeskanowanych podczas audytu przez nasze narzędzie SEO. Na liście można znaleźć wszystkie główne wskaźniki takie jak rozmiar strony czy czas ładowania, oraz ilość poszczególnych błędów.

narzędzie seo do audytów

Szczegółowy widok w audycie SEO umożliwia zdiagnozowanie najbardziej istotnych czynników wpływających na pozycjonowanie.

Dzięki Sitemeans można analizować również linki wewnętrzne oraz zewnętrzne dla każdej z podstron przeskanowanych w trakcie audytu. Daje to możliwość sprawdzenia takich parametrów jak: typ linku  (href, cannonical, image), atrybuty (follow/nofollow), oraz anchorów czy znaczników alt. Mając te wszystkie informacje z łatwością da się odpowiednio optymalizować linkowanie SEO na stronie.

Ponadto w szczegółowym raporcie wymieniane są również wszystkie obrazy jakie znajdują się na danej podstronie wraz z adresami, pod którymi się znajdują pliki graficzne. Ponadto analiza pokazuje jakie znaczniki alt title zostały użyte w przypadku wymienionych obrazów. Sprawia to, że w bardzo łatwy sposób można się przekonać o ewentualnych błędach, które pojawiają się w trakcie optymalizacji obrazów pod kątem SEO.

W audycie można znaleźć również informacje dotyczące serwera na jakim znajduje się analizowana domena. Nasze narzędzie jest w stanie sprawdzić czy zainstalowano certyfikat SSL, kiedy została zarejestrowana analizowana domena, oraz kiedy ona wygasa. Raport daje także możliwość sprawdzenia jaki jest czasy transmisji http oraz ile trwa oczekiwanie na połączenie. Dodatkowo przy pomocy tego modułu można również poznać adres IP czy dane DNS serwera.

Darmowe konto testowe

Jedną z najważniejszych informacji związanych z Sitemeans jest również fakt, że przygotowaliśmy również możliwość przetestowania działania tego narzędzia. Zakładając konto testowe można przez 14 dni zapoznać się z wszystkimi funkcjami jakimi dysponuje Sitemeans. Żeby sprawdzić jak nasze narzędzie działa w praktyce wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod tym linkiem.

testuj narzędzie seo sitemeans

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kontakt dla klientów
Paulina Najda
Key Account Manager
Formularz kontaktowy