Tworzenie stron www, jakie programy do tworzenia stron - Pozycjonusz.pl
Patrycja
15/10/20

Proste narzędzia do tworzenia stron www

blank

Tworzenie stron www to pierwszy krok do skutecznego przeprowadzenia kampanii marketingowej w sieci. Przyciągająca oprawa graficzna czy wartościowe treści zgodne z zasadami SEM i SEO, to podstawa. Warto poznać narzędzia przydatne przy tworzeniu strony www, dzięki którym stanie się ona atrakcyjniejsza dla potencjalnego klienta oraz zyska w wynikach wyszukiwarki Google.

 

Tworzenie stron www – proste czy skomplikowane?

Projektowanie stron internetowych czy też przebudowa stron internetowych wydaje się być niezwykle trudnym zadaniem dla osób początkujących. Oczywiste jest, że profesjonalne tworzenie stron www wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Wystarczy poznać odpowiednie narzędzia, które pomogą nie tylko w edycji wyglądu strony, ale również jej pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google i okaże się, że jednak można sprawnie się ze wszystkim uporać.

Najpierw zadbaj o fundament

Zanim przejdziesz do kreowania swojej strony internetowej, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. Absolutnym fundamentem jest:

 • określony cel,
 • pomysł na nazwę domeny,
 • obraz w głowie, który wizualizuje wygląd strony
 • oraz unikalne treści.

Poniżej znajdują się narzędzia do tworzenia strony www, które są proste w użytkowaniu i stanowią nieocenioną pomoc w budowaniu własnej witryny internetowej.

narzędzia do tworzenia stron www

Pomocne narzędzia dla copywritera

Treść na stronach internetowych jest często pomijana przez użytkowników internetowych, przez co stała się lekceważona również przez jej twórców. Należy sobie uświadomić, że tworzenie i optymalizowanie treści ma duże znaczenie w e-marketingu. Dlaczego? Jest ona analizowana nie tylko przez potencjalnych klientów, ale również przez algorytm Google, a w konsekwencji wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce.

Poniżej zostały zaproponowane proste narzędzia dla copywritera, dzięki którym tworzone treści zyskają na wartości.

 1. GOOGLE FONTS – fonts.google.com

Narzędzie które służy wykryciu i eksploracji czcionek. Umożliwia korzystanie z biblioteki, w której znajduje się ponad 1000 darmowych czcionek do użytku komercyjnego. Google Fonts pozwala także sprawdzić, jak tekst będzie prezentować się przed jego opublikowaniem na stronie docelowej.

 1. JASNOPIS – jasnopis.pl

Aplikacja, które bada jasność i przejrzystość tekstu. Wklejona treść jest analizowana przede wszystkim pod kątem zrozumiałości. Dzięki tej aplikacji można sprawdzić, czy komunikat jest prosty i zrozumiały dla odbiorcy.

 1. GRAMMARLY – grammarly.com

Powyższe narzędzie marketingowe przydatne do tworzenia stron www, to edytor Grammarly przeznaczony do treści tworzonych w języku angielskim. Dzięki niemu zostanie poprawiona nie tylko gramatyka i pisownia, ale także styl i ton treści. Co więcej, Grammarly sugeruje jakim słowem lub wyrażeniem najlepiej jest zastąpić błąd w tekście.

 1. TWIN WORD – twinword.com

Jest to darmowe narzędzie będące propozycją do analizy słów kluczowych. Twin Word po wpisaniu słowa bądź frazy wyodrębnia listę trafnych słów kluczowych, ale podpowiada również, jak budować najlepsze tytuły w artykułach, które zapewnią wyświetlenia i pozycję w Google. Dzięki temu narzędziu pozycjonowanie sklepów internetowych będzie skuteczniejsze.

 1. LANGUAGE TOOL – languagetool.org

Zanim tekst zostanie opublikowany na stronie internetowej, warto sprawdzić, czy na pewno nie znajdują się w nim błędy ortograficzne, drobne literówki czy nieodpowiednio postawione przecinki. Oprogramowanie Language Tool kompleksowo przeanalizuje treść i zaznaczy wszystkie istniejące błędy, które na bieżąco można poprawić.

 1. ZECERKA – zecerka.pl

Proste w obsłudze narzędzie służące do korekty treści. Wystarczy wkleić lub wpisać tekst, ustawić pożądane funkcje (np. nadmierne znaki interpunkcyjne), kliknąć przycisk “popraw” i gotowe!

 1. UBERSUGGEST – neilpatel.com/ubersuggest/

Tworzenie strony www, a dokładniej treści, stanie się o wiele łatwiejsze dzięki narzędziu Ubersuggest. Jest to idealna alternatywa dla Planera Słów Kluczowych, która zapewnia analizę konkretnego słowa kluczowego, powiązanych z nim słów kluczowych oraz konkurencji. Jak wiadomo, jest to niezbędny krok przy tworzeniu treści na strony www – pomaga zwiększyć pozycję w wyszukiwarce Google.

jak zrobić stronę internetową

Graficzne tworzenie strony www

Wizualny wygląd strony to kolejny, znaczący punkt w projektowaniu strony internetowej. Wybór odpowiednich grafik, zdjęć czy kolaży, następnie ich edycja oraz odpowiednie umieszczenie, ma znaczenie. W tworzeniu strony www możesz wykorzystać gotowe szablony, darmowe zdjęcia lub edytować własne zasoby.

Niżej wymienione narzędzia do tworzenia strony ułatwią pracę z budowaniem wizualnej części projektu. Warto pamiętać, że im mniejsza rozdzielczość zdjęć, tym lepiej.

 1. CANVA – canva.com

To przede wszystkim bezpłatny i prosty w obsłudze edytor grafik, który jest niezbędny przy tworzeniu oprawy graficznej strony internetowej i nie tylko. Program oferuje bazę darmowych zdjęć, gotowych szablonów plakatów, ulotek, infografik, które mogą być wykorzystywane dosłownie wszędzie. Canva umożliwia także korzystanie z własnych plików, na przykład przesłanych do programu zdjęć.

 1. LANDINGI – landingi.com

Narzędzie, dzięki któremu przebudowa stron internetowych lub stworzenie jej od nowa, staje się łatwiejsze i szybsze. Platforma Landingi oferuje ponad 300 gotowych szablonów landing page, daje szereg możliwości idealnego dopasowania pod względem konstrukcji strony, efektu wizualnego, zaakcentowania tego, co najważniejsze. Proponuje także wiele narzędzi, które zoptymalizują tworzenie strony www na każdym jej etapie i co najlepsze – daje możliwość integracji z ponad 40 aplikacjami z zewnątrz.

 1. PIKTOCHART – piktochart.com

Intuicyjne narzędzie pozwalające tworzyć ciekawe infografiki i wizualizacje za pomocą szablonów tematycznych. Jest proste w obsłudze, dlatego poradzi sobie z nim nawet laik.

 1. YOLA – yola.com

W graficznym tworzeniu stron www pomocna będzie aplikacja Yola, dzięki której można za jednym razem zmniejszyć rozmiar wielu zdjęć i grafik. Prosta obsługa i duża oszczędność czasu są gwarantowane.

tworzenie stron internetowych

Narzędzia do analizy pozycjonowania tworzonych stron www

Co zrobić, aby tworzone treści trafiały do odpowiedniej grupy odbiorców? Właściwie je wypozycjonować. Dobór trafnych słów kluczowych, hierarchia nagłówków w tekście – to tylko kilka zagadnień, które należy brać pod uwagę. Warto zaznaczyć, że kampania optymalizacji treści ma znaczenie nie tylko w przypadku wielkich firm. Pozycjonowanie lokalne stron internetowych również przyniesie duży zysk dla firmy.

Wymienione niżej narzędzia stanowią nieocenioną pomoc w tworzeniu treści na stronę internetową każdego typu.

 1. SCREAMING FROG – screamingfrog.co.uk

Jest to program komputerowy, który pomoże w analizie wszystkich czynników on-site oraz technicznej optymalizacji strony pod kątem (m.in.: adresy url strony, meta tagi, protokół http i https). W raporcie można uzyskać informacje odnośnie błędów 404, opisach stron, nagłówkach i wiele innych. Dostarcza to kompleksowych danych na temat poprawności funkcjonowania stron w Internecie.

 1. RAVEN TOOLS – raventools.com

Kolejna propozycja narzędzia, które między innymi służy do raportowania o istniejących błędach na stronie pod kątem pozycjonowania. Tworzenie stron www pod kątem technicznym jest niezwykle ważne, a dzięki Raven Tools można go poprawić i tym samym zyskać w wynikach wyszukiwarki Google. Samodzielne przeprowadzenie audytu strony i naprawa błędów jeszcze nigdy nie była tak prosta. Jedyny minus – Raven Tools nie należy do darmowych aplikacji, ale oferuje darmowy okres próbny.

 1. GOOGLE SEARCH CONSOLE – search.google.com

Google Search Console to podstawowe narzędzie pomocne w indeksowaniu strony w Google. Pozwala także sprawdzić, na jakie zapytania wyświetla się dana strona oraz jak wygląda jej pozycja w sieci. Bez wątpienia jest to narzędzie przydatne w tworzeniu strony www, dzięki któremu można ją zoptymalizować.

Programy do tworzenia stron www – podsumowanie

Wymienione wyżej platformy, aplikacje i programy do tworzenia strony internetowej są pomocą, dzięki której nie tylko wizualny efekt zyska na wartości, ale także pozycja w wyszukiwarce Google. W większości przypadków są to bezpłatne narzędzia, intuicyjne w obsłudze, dzięki którym praca nad budowaniem strony będzie szybsza i przyjemniejsza. Warto również sprawdzić ofertę agencji marketingowych, które oferują kompleksowe usługi w tym zakresie.

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kontakt dla klientów
Paulina Najda
Key Account Manager
Formularz kontaktowy