SXO: Czym jest Search Experience Optimization? Czy warto inwestować?
Pozycjonusz.pl
02/03/22

SXO – czym jest Search Experience Optimization?

SXO (Search Experience Optimization) to nic innego jak połączenie SEO oraz UX. Może być wykorzystane praktycznie na każdej stronie internetowej, ale musi być starannie dopracowane. Podstawowym zadaniem SXO jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych użytkowników wyszukiwarki Google oraz podniesienie konwersji. W tym celu korzysta się jednak z usług doświadczonych specjalistów z agencji SXO lub SEO.

Co to jest SXO?

SXO cieszy się zwiększoną popularnością od kilku dobrych lat, lecz ten termin jest znany na polskim rynku już od dość dawna. Początkowo podchodzono do niego z nieufnością, jednak z czasem stwierdzono, że SXO ma niebagatelny wpływ na rozwój strony internetowej oraz przyciągnięcie nowych klientów. Oczywiście trzeba nad tym udanie popracować, a zrobi to profesjonalna agencja SXO, w którą warto zainwestować swoje oszczędności. To właśnie w niej zatrudnienie znajdują prawdziwi fachowcy, którzy znają trendy SEO 2022 i służą bogatym wsparciem merytorycznym.

SXO to nowoczesne podejście do promowania i rozwijania stron internetowych. To połączenie pozycjonowania witryn internetowych wraz z projektowaniem UX. Należy do tego dorzucić maksymalizację konwersji. Korzystają z tego zarówno mniejsze, jak i większe strony internetowe, choć trzeba wiedzieć, że wiąże się to z pewnymi wydatkami. Niebagatelne znaczenie w omawianej strategii mają podstawowe narzędzia marketingu, takie jak Google Ads oraz Google Analytics, dzięki którym strony zdobywają przewagę nad konkurencją. Search Experience Optimization opiera się na przejściu użytkownika na stronę z konkretnych wyników wyszukiwania oraz spersonalizowanych doświadczeniach. 

Co składa się na SXO?

Warto mieć na uwadze to, że na omawiane wyżej SXO składają się dwa podstawowe elementy. Pierwszym z nich jest SEO (Search Engine Optimization), a więc kompleksowe pozycjonowanie stron internetowych, które ma na celu:

 • poprawę wyników wyszukiwania na konkretną frazę,
 • wzrost rozpoznawalności danej witryny/marki,
 • zdobycie nowych i lojalnych klientów,
 • zoptymalizowanie tworzonej strony internetowej.

Drugim ważnym elementem składowym jest natomiast UX (User Experience). To wrażenia użytkownika, które występują tuż po wejściu na wskazaną stronę internetową. Składają się na nie: wygląd witryny, treść, funkcjonalność, poziom interakcji oraz struktura informacji.

Co obejmuje audyt SXO strony internetowej?

W tym miejscu należy zastanowić się nad tym czym tak naprawdę jest audyt SXO. To analiza wszystkich elementów związanych z wyżej wspomnianym pozycjonowaniem stron internetowych oraz UX. Zajmują się tym starannie przeszkoleni specjaliści. Na podstawie takich analiz wyciąga się wiążące wnioski i wprowadza się różnorodne poprawki.

Audyt SXO obejmuje:

 • historię domeny,
 • widoczność strony na tle konkurencji,
 • meta tagi,
 • wizytówkę Google My Business,
 • potencjał fraz kluczowych,
 • wydajność i budowę strony,
 • linki,
 • content SEO.

To podstawowe czynniki, które bardzo dokładnie się bada. Dorzuca się do tego analizę wyszukiwarki, filtrów i sortowania, ale też mobilność i użyteczność strony. Jeśli ktoś nigdy wcześniej się tym nie zajmował nie powinien tego robić w pojedynkę. Dużo lepszym wyborem jest profesjonalna agencja SEO. Czasami warto dać sobie pomóc i nie bazować wyłącznie na swoich umiejętnościach, bo w niektórych sytuacjach mogą się okazać po prostu niewystarczające. 

 

Pakiet linków SEO TrustRank1

Dodanie strony do 50 najmocniejszych i najpopularniejszych katalogów płatnych w Polsce czyli pozyskanie 50 linków. W cenie są opłaty aktywacyjne, teksty i pełny raport w autorskim panelu klienta.

599 zł netto

Pakiet linków SEO TrustRank2

Dodanie strony aż do 100 najmocniejszych i najpopularniejszych katalogów płatnych w Polsce czyli pozyskanie 100 linków do Twojej strony. W cenie są opłaty aktywacyjne, teksty i pełny raport w autorskim panelu Klienta.
1199 zł netto

Czy warto inwestować w Search Experience Optimization?

Inwestowanie w Search Experience Optimization ma bardzo duży sens, a to z tego względu, że zainteresowani mogą w ten sposób zbudować zasięg i rozwinąć witrynę internetową. Oczywiście kluczowa w tym wszystkim jest właściwa strategia SXO, dlatego należy pracować jedynie z wykwalifikowanymi specjalistami.

Do podstawowych zalet SXO można zaliczyć m.in.: zdobycie wyższej pozycji w wyszukiwarce Google, pozyskanie nowych klientów, trafienie do wyznaczonej grupy odbiorców, troskę o jak najlepsze doświadczenia kolejnych użytkowników, zwiększenie konwersji i wyższe wyniki sprzedażowe.

Lepsza agencja SXO czy agencja SEO?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepszym wyborem będzie agencja SEO, czy też może agencja SXO. Obie mają swoje mocne strony. Pierwszą interesuje przede wszystkim szeroko pojęta optymalizacja stron, natomiast druga w centralnym miejscu stawia użytkownika. Warto nawiązać kontakt z przedstawicielami obu agencji, ponieważ może to znacząco wpłynąć na rozwój strony www.

Search Experience Optimization – przyszłość czy teraźniejszość? Podsumowanie

Cały artykuł zasługuje na odrobinę podsumowania. SXO to rozwiązanie, które jest popularne w teraźniejszości, ale jest też atrakcyjną wizją przyszłości. Jeśli ktoś chce zbudować ciekawą stronę internetową, która nie będzie narzekała na wyniki sprzedażowe, a jednocześnie zatroszczy się o wszystkich użytkowników, nie może się obejść bez SXO.

Co prawda, marketing internetowy pochłania z firmowego budżetu dość duże pieniądze, ale nie da się tego uniknąć. Działania marketingowe doprowadzają do tego, że mniejsze strony stają się konkurencyjne i nawiązują rywalizację ze znacznie popularniejszymi witrynami. 

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy:

Kontakt dla klientów
contact-person
Grzegorz Łapiński
Formularz kontaktowy