Optymalizacja SEO sklepu internetowego pod Google | Pozycjonusz
Pozycjonusz.pl
15/02/23

Optymalizacja SEO sklepu internetowego

Optymalizacja SEO sklepu internetowego pod Google to zbiór różnorodnych działań, dzięki którym sklep może zwiększyć swoją sprzedaż, zyskać przewagę nad konkurencją, poprawić widoczność strony w wyszukiwarce internetowej czy też po prostu trafić do większej grupy stałych klientów. Jak jednak zabrać się za taką optymalizację i co trzeba o niej wiedzieć?

Optymalizacja sklepów – od czego zacząć?

Optymalizacja sklepu internetowego składa się z wielu różnych etapów, a każdy z nich musi być bardzo dokładnie zaplanowany i przemyślany. W związku z tym dobrym wyborem dla mniej doświadczonych osób okaże się współpraca za sprawdzoną agencją SEO. To właśnie z pomocą specjalistów w swojej dziedzinie, będziesz wiedzieć od czego rozpocząć działania optymalizacyjne i na czym się najbardziej skupić.

Optymalizacja sklepu pod SEO – zwróć uwagę na treść

Optymalizacja SEO sklepu www powinna być rozpoczęta od zwrócenia uwagi na treść pojawiającą się na stronie internetowej. Treści powinny być oryginalne, merytoryczne i przyjazne dla wyszukiwarki, jak i dla użytkowników. Nie powinny być kopiowane ze stron producentów, ponieważ może się to przełożyć na obniżenie pozycji strony www w wyszukiwarce Google, a do tego raczej nie chciałbyś doprowadzić. Optymalizacja sklepów internetowych w tym zakresie nie może się obejść bez zastosowania unikalnych treści, odpowiednich fraz kluczowych oraz meta danych. 

#1 Optymalizacja meta tagów

Podczas tego zadania koncentrujemy się na wybranych 10-ciu podstronach, których metadane zostaną zoptymalizowane (meta title + meta description).
400 zł netto

#2 Copywriting

W tym kroku zajmiemy się przygotowaniem treści zoptymalizowanych, unikalnych, wartościowych i zgodnych z zasadami SEO.
400 zł netto

Adresy wewnętrzne w optymalizacji sklepu

Drugą z ważniejszych kwestii, obok której nie powinieneś przechodzić obojętnie są adresy wewnętrzne. Sprawdź dokładnie poprawność zastosowanych linków wewnętrznych, które mają kierować użytkowników do kolejnych podstron. Jeśli optymalizacja sklepów internetowych w tej kategorii przebiegnie bez zarzutów, możesz mieć pewność, że Twoja strona internetowa poprawi swoją pozycję w wyszukiwarce i będzie łatwiejsza do odnalezienia przez potencjalnych odbiorców. Nie chcesz chyba dopuścić do sytuacji, w której po kliknięciu w link, klient otrzymuje informację, że dana podstrona nie istnieje. Współpracuj z profesjonalistami i działaj na wysokim poziomie, dzięki czemu optymalizacja strony WordPress czy pozycjonowanie sklepu WooCommerce  spełni Twoje oczekiwania.

Optymalizacja sklepu pod względem czasu ładowania strony

Optymalizacja sklepu internetowego to również wszelkie działania, które mają na celu skrócić czas ładowania strony internetowej. Użytkownicy chcą otrzymać interesujące ich informacje w krótkim czasie, praktycznie “od ręki” i nie zamierzają czekać, aż strona wczyta im się po kilku minutach oczekiwania. Jeśli tak się będzie działo, możesz mieć pewność, że internauci przeniosą się do konkurencji i szybko zapomną o Twojej witrynie. Jeśli chcesz skrócić czas ładowania strony dostosuj się do poniższych wskazówek:

 • wykonaj optymalizacje grafik – w szczególności zwróć uwagę na pliki o dużych rozmiarach,
 • przeanalizuj wtyczki i skrypty, które zostały zainstalowane na stronie (niektóre z nich mogą się okazać niepotrzebne, a dodatkowo spowalniają stronę internetową).

Taka optymalizacja SEO sklepu internetowego na pewno zda egzamin, co przełoży się na Twoje zadowolenie, a przy okazji zadbasz o swoich użytkowników.

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu internetowego na okres 30 dni. Od optymalizacji, poprzez treści, na wartościowych linkach i artykułach kończąc. Pełne raporty i autorski panel klienta.

2500 zł netto

Optymalizacja e-sklepu w wersji mobilnej strony

Zabierając się za pozycjonowanie sklepów PrestShop, nie powinieneś zapominać o tym, że każdy profesjonalny sklep online posiada wersję mobilną. Wielu internautów korzysta obecnie z urządzeń przenośnych i nie wyobraża sobie bez nich swojego życia. Pamiętaj, aby dostosować swój sklep właśnie do nich. Brak wersji mobilnej strony www jest źle odbierany nie tylko przez twoich klientów, ale również przez roboty Googla. Nie da się ukryć, że optymalizacja SEO sklepu musi być prowadzona na najwyższym poziomie i w związku z tym warto polegać na opinii i doświadczeniu specjalistów SEO. 

Optymalizacja sklepów internetowych – o czym jeszcze pamiętać?

Regularna optymalizacja e sklepu jest wymagana, aby dostosować swój sklep do stale zmieniających się algorytmów Google oraz zachowań użytkowników. Może ona zająć trochę czasu, ale powinieneś działać cierpliwie i niczego nie zaniedbywać. Tym sposobem osiągniesz zamierzone rezultaty i wyróżnisz się na tle konkurencji. Optymalizacja sklepu internetowego pod SEO składa się jeszcze z wielu innych czynników. Warto pamiętać również o:

 • indeksacji podstron i nowych treści w Google
 • sporządzeniu prawidłowej mapy witryny,
 • umieszczaniu grafik z właściwą nazwą pliku i teksami alternatywnymi.

To tylko niektóre punkty, na których powinieneś się skupić w swoich działaniach, dzięki czemu optymalizacja SEO sklepów będzie przynosiła pożądane rezultaty. Ważnym elementem jest też blog w optymalizacji sklepu internetowego, który zapewni klientom odpowiedni content, a Tobie widoczność strony na większą ilość fraz.

Full kampania Google Ads dla Sklepów internetowych

Tworzenie, optymalizowanie i opieka nad kampaniami reklamowymi w systemie Google Ads. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Google, a nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie oraz certyfikaty potwierdzające znajomość obsługi tego narzędzia.
2100 zł netto

Pakiet linków SEO Sklepowy

To 30 linków w wartościowych katalogach dedykowanych wyłącznie sklepom internetowym. W wizytówkach umieszczamy informację o ofercie sklepu a także dane kontaktowe. W pakiecie teksty oraz pełen raport w naszym autorskim panelu Klienta.
449 zł netto

Pozycjonowanie i optymalizacja sklepów – podsumowanie

Najwyższa pora zabrać się za krótkie podsumowanie artykułu o optymalizacji sklepu pod Google. Nie da się ukryć, że pozycjonowanie i optymalizacja sklepów to działania dla doświadczonych i obeznanych w temacie specjalistów z agencji SEO, którzy wiedzą na ten temat zdecydowanie najwięcej. Przed przystąpieniem do współpracy, warto przejrzeć cennik pozycjonowania stron, aby wiedzieć jaki budżet przygotować na wszystkie zaplanowane działania. 

Długofalowa optymalizacja sklepu internetowego SEO z profesjonalną agencją SEO to dobry przepis na sukces. Działania będą dopasowane do charakteru prowadzonej działalności i konkretnego klienta. Optymalizacja sklepu pod SEO składa się z wielu różnych elementów, dlatego absolutnie nie zapominaj o optymalizacji grafik, linkowaniu wewnętrznym, oryginalnych treściach, blogu, mapie witryny, wersji mobilnej strony internetowej czy też skróceniu czasu ładowania witryny internetowej. To najprostsza droga do sprawnego funkcjonowania sklepu internetowego i wzrostu sprzedaży. 

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Zobacz nasze efekty
Zwiększ widoczność swojej witryny i skontaktuj się z

Paulina

Stanowisko: Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu

Telefon: +48 535 901 662

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kontakt dla klientów
  contact-person
  Paulina Najda
  Key Account Manager
  Formularz kontaktowy