Pozycjonowanie WooCommerce - SEO WooCommerce | Pozycjonusz

Sprawdź nasze promocje w kwietniu wszystkie pakiety Google Ads taniej nawet o 40%!

Pozycjonusz.pl
10/02/23

Pozycjonowanie sklepu internetowego WooCommerce

Otwarcie sklepu internetowego to jedno, a jego wypromowanie oraz pozycjonowanie to zupełnie inna sprawa. Takie czynności powinno się pozostawić doświadczonym profesjonalistom, którzy na temat pozycjonowania sklepów internetowych wiedzą bardzo dużo. Jak jednak zabrać się za pozycjonowanie sklepu WooCommerce i o czym należy bezwzględnie pamiętać, aby osiągnąć sukces?

Pozycjonowanie WooCommerce – co to jest?

Pozycjonowanie sklepu na WooCommerce składa się z kilku różnych etapów, a całość zmierza do tego, aby sklep internetowy był doskonale widoczny w wyszukiwarce internetowej i zwiększył sprzedaż. Dzięki temu e-działalność zacznie się rozwijać, a właściciele sklepów online będą mogli liczyć na dobre zarobki i dotarcie z ofertą do zadowalającej liczby klientów. Pozycjonowanie jest połączeniem content marketingu z szeroko pojętymi działaniami SEO. To właśnie z tego względu powinna się tym zająć renomowana i ceniona na rynku agencja SEO.

Dlaczego warto rozpocząć pozycjonowanie sklepu WooCommerce?

Pozycjonowanie WooCommerce niesie za sobą przeróżne korzyści. Zainteresowane osoby mogą mieć pewność tego, że przemyślane i rozsądne działania z zakresu SEO doprowadzą do:

 • zwiększenia widoczności sklepu online w wyszukiwarce Google,
 • zwiększenia sprzedaży,
 • zwiększenia wiarygodności budowanej marki,
 • poprawy relacji z potencjalnymi klientami,
 • ułatwionego budowania rozpoznawalności marki.

Nic dziwnego, że SEO WooCommerce cieszy się aktualnie tak dużą popularnością, skoro można z tego wyciągnąć mnóstwo dobrego. Profesjonaliści dobiorą właścicielom sklepów internetowych odpowiednie wtyczki SEO pod WordPress czy też nakierują ich na najważniejsze aspekty związane z pozycjonowaniem witryn internetowych. 

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu

Kompleksowe pozycjonowanie sklepu internetowego na okres 30 dni. Od optymalizacji, poprzez treści, na wartościowych linkach i artykułach kończąc. Pełne raporty i autorski panel klienta.

2500 zł netto

Czy SEO WooCommerce jest skuteczne? Jakie przynosi efekty?

Odpowiednio poprowadzone pozycjonowanie WooCommerce na pewno zakończy się pożądanym sukcesem, a do tego przyniesie zainteresowanym osobom spodziewane rezultaty. To jedna z najskuteczniejszych metod na wypromowanie własnego e-biznesu, tak aby dowiedzieli się o nim przeróżni internauci. Optymalizacja sklepu WooCommerce może doprowadzić m.in. do:

 • zwiększenia liczby odwiedzin na prowadzonych serwisach internetowych,
 • wzrostu widoczności sklepu internetowego w wyszukiwarce i uzyskania lepszej pozycji,
 • pozyskania nowych klientów, którzy zostaną ze sklepem internetowym przez długie lata i polecą go swoim znajomym,
 • zdobycia przewagi nad konkurencją,
 • wzrostu obrotów.

Chyba każdy chciałby, aby jego e-biznes zaczął się rozwijać, więc nie warto czekać na cud, tylko wziąć się do pracy i postawić na sprawdzone działania. Pozycjonowanie sklepów okaże się strzałem w dziesiątkę zarówno przy prowadzeniu mniejszych, jak i dużo większych biznesów. Warto przecież zatroszczyć się o to, aby internauci dowiedzieli się o istnieniu danego sklepu internetowego i chętnie odwiedzali jego stronę, zapoznając się z udostępnionymi ofertami i opisami. 

Optymalizacja WooCommerce – jak się za to zabrać?

Nie każdy wie na czym polega pozycjonowanie. W tym aspekcie liczy się przede wszystkim wiedza, ale warto do tego dorzucić znajomość potrzeb potencjalnych klientów, własne oczekiwania i charakter prowadzonej e-działalności. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest postawienie na wybitnych specjalistów z branży SEO, którzy wiedzą jak przebiega optymalizacja strony w WordPress od A do Z i będą umieli wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Nie jest to łatwe, ale dla prawdziwych profesjonalistów nie powinno to stanowić większego wyzwania. Pozycjonowanie sklepu na WooCommerce należy rozpocząć od:

 • doboru hostingu,
 • wyboru motywu przyjaznego SEO,
 • instalacji niezbędnych wtyczek (które nie spowolnią strony internetowej i nie doprowadzą do tego, że witryna będzie się długo wczytywać),
 • zabezpieczenia sklepu certyfikatem SSL,
 • dobrania słów kluczowych,
 • połączenia sklepu z narzędziami analitycznymi,
 • przyjaznych adresów URL,
 • optymalnych pod SEO meta danych,
 • stworzenia mapy witryny,
 • optymalizacji treści.

Jak widać pozycjonowanie sklepu na WooCommerce może się okazać bardzo czasochłonnym przedsięwzięciem, ale żadnego z powyższych aspektów absolutnie nie powinno się lekceważyć. 

Full kampania Google Ads dla Sklepów internetowych

Tworzenie, optymalizowanie i opieka nad kampaniami reklamowymi w systemie Google Ads. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Google, a nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie oraz certyfikaty potwierdzające znajomość obsługi tego narzędzia.
1500 zł netto
2100 zł

Pakiet linków SEO Sklepowy

To 30 linków w wartościowych katalogach dedykowanych wyłącznie sklepom internetowym. W wizytówkach umieszczamy informację o ofercie sklepu a także dane kontaktowe. W pakiecie teksty oraz pełen raport w naszym autorskim panelu Klienta.
449 zł netto

Czy samodzielna optymalizacja WooCommerce się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy samodzielne pozycjonowanie e commerce WordPress jest opłacalne? Jeśli ktoś ma w tym doświadczenie i dobrze się na tym zna, zawsze może spróbować własnych sił, ale w wielu przypadkach dużo lepszym wyborem będzie skorzystanie ze wsparcia sprawdzonej agencji SEO/interaktywnej. 

Optymalizacja WooCommerce z agencją SEO – największe korzyści

Pozycjonowanie sklepu internetowego WooCommerce z agencją SEO to najlepsze na co można się obecnie zdecydować, ponieważ fachowcy posiadają w tym zakresie duże doświadczenie, wiedzą jakie czynności należy wykonać krok po kroku, umieją dobrać frazy kluczowe, wiedzą po jakie narzędzia analityczne i wtyczki sięgnąć oraz na czym zależy współczesnym odbiorcom. Tak realizowane pozycjonowanie WooCommerce przyniesie właścicielom sklepów online ogromną satysfakcję, chociaż na wstępie należy sprawdzić cennik pozycjonowania stron. Na działaniach związanych z profesjonalnym pozycjonowaniem oraz SEO nie powinno się jednak oszczędzać. To najprostszy sposób na wypromowanie własnego sklepu internetowego i zwiększenie jego widoczności w wyszukiwarce Google. 

Regularność działań SEO WooCommerce jest najważniejsza!

Każda osoba zabierająca się za pozycjonowanie WooCommerce powinna zdawać sobie sprawę z tego, że regularność działań SEO WooCommerce jest zdecydowanie najważniejsza. W związku z tym trzeba zadbać o systematyczne dodawanie atrakcyjnych dla odbiorców i merytorycznych treści, aktualne opisy produktów i kategorii, monitorowanie obecnych tekstów, wdrażanie niezbędnych zmian, kontrolowanie sytuacji związanej z pozycjonowaniem stron www czy też linkowanie. Wszelkie zaniedbania doprowadzą do tego, że o sklepie internetowym nikt nie będzie pamiętał, a e-biznes nie przyniesie spodziewanych zysków. 

A może interesuję Cię pozycjonowanie sklepu na PrestaShop – zapraszamy do wpisu.

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kontakt dla klientów
contact-person
Joanna Kokot
Formularz kontaktowy