Google dementuje plotki o aktualizacji - Pozycjonusz
Joanna Kulik
14/05/20

Google dementuje plotki o aktualizacji

blank

Danny Sullivan, specjalista SEO w Google, napisał na Twitterze, że nie miała miejsca żadna większa aktualizacja algorytmu. Chodzi o wahania, jakim uległy w ostatnich kilku tygodniach wyniki lokalne. Pisze o tym Danny Schwarz, który cytuje Sullivana na łamach serwisu Search Engine Roundtable. Dodał, że wahana te dało się zauważyć także w wynikach wyszukiwania w Google Maps. Branża SEO zaczęła więc podejrzewać aktualizację algorytmu dla wyników lokalnych, lecz firma to dementuje.

Podejrzenia, że Google dokonało upodate’u algorytmu, co miało wpływ na niestabilność wyników lokalnych i rezultatów w Google Maps krążyła w amerykańskiej branży dziennikarzy SEO już od jakiegoś czasu. W końcu zaczęto dopytywać się o to w serwisach społecznościowych. Jednak firma wszystkiemu zaprzecza. Oto jak Danny Sullivan odpowiedział na zapytanie jednego z użytkowników serwisu.

„Nic nam nie wiadomo na temat przyczyn [wahań – przyp. red.]. Nie znaczy to, że ich nie ma, tylko że nie robiliśmy żadnej większej aktualizacji. Pomogłoby, gdyby ludzie podesłali nam jakieś przykłady.  Zwłaszcza jeśli np. zauważyli to w ciągu ostatnich kilku dni lub zauważą w ciągu kilku następnych” .

Mimo to Danny Schwarz upiera się, że do wahań dochodzi cały czas i na dowód pokazuje dane z narzędzia BrightLocal. Ponadto cytuje wypowiedzi z forum Local Search. Co ciekawe użytkownicy piszą tam, że strony wróciły nagle do swoich dawnych pozycji, a wszystko na przestrzeni dwóch dni. Schwarz konkluduje, że coś na pewno dzieje się w wynikach, ale Google po prostu niekoniecznie wie, o co chodzi.

Dodajmy tu, że Danny Sullivan przez wiele lat był dziennikarzem branży SEO i pisał dla najpopularniejszego serwisu Search Engine Land. Jest też praktykiem pozycjonowania i analitykiem wszystkiego, co z wyszukiwarkami związane. W 2017 odszedł z dziennikarstwa i zasilił szeregi Google, gdzie „ociepla wizerunek” marki i odpowiada za kontakt z użytkownikami i mediami. 

Źródło: https://www.seroundtable.com/

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi