Domyślna obsługa map witryny w WordPress 5.5 - Pozycjonusz
Joanna Kulik
30/06/20

Domyślna obsługa map witryny w WordPress 5.5

blank

Firma poinformowała, że prowadzi intensywne prace nad oficjalną wtyczką, która będzie służyła do tworzenie sitemaps. Pojawi się w wersji 5.5 WordPressa. Następnym krokiem ma być zintegrowania wtyczki z systemem. Ma więc być elementem na stałe wbudowanym w strony tworzone w oparciu o ten CMS.

Sitemaps to elementy niezbędne dla funkcjonowania strony w wyszukiwarce. Pełnią podobną funkcję jak spis treści w książce. Mają formę plików XML oraz pomagają robotom wyszukiwarki indeksować zawartość strony. Mapy witryn mogą również zawierać informacje o każdym adresie URL. Na przykład, kiedy był ostatnio aktualizowany, jak często się zmienia i jak ważny  jest w odniesieniu do innych adresów URL witryny. Dzięki temu np. Google może szybciej odczytać to, co jest na stronie i szybciej podstrona pojawia się w wynikach wyszukiwania. Szerzej o zasadzie ich działania pisaliśmy w artykule „Jak mapa witryny wpływa na pozycjonowanie stron”.

Obsługa map witryny w WordPress

Ich domyślna obsługa to funkcja, na którą czekali chyba wszyscy administratorzy stron zbudowanych w oparciu o WordPress. Do tej pory chcąc łatwiej zarządzań mapami witryny trzeba było korzystać z odpowiednich wtyczek do WordPressa (np. p. Yoast SEO, All in SEO Pack, The SEO Framework).

Źródło: https://make.wordpress.org/core/2020/06/10/merge-announcement-extensible-core-sitemaps/

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi