Google Maps wprowadza nowe funkcje w związku z ograniczeniami w komunikacji - Pozycjonusz
Emilia Paśnicka
09/06/20

Google Maps wprowadza nowe funkcje w związku z ograniczeniami w komunikacji

blank

Z uwagi na pandemię Google Maps wprowadza nowe funkcje. Ponieważ zostały wprowadzone liczne ograniczenia dotyczące przemieszczania się, gigant technologiczny dopasowuje swoje usługi do obecnej rzeczywistości. Co zmieniło się ostatnio w Mapach? Dowiedz się! Te informacje mogą Ci się przydać.
Bez względu na to, czy podróżujesz autobusem, tramwajem, metrem czy też pociągiem, na pewno dotknęły Cię zmiany w transporcie publicznym. Mniejsza ilość kursów w ciągu dnia czy ograniczona liczba pasażerów to codzienność w czasie pandemii. By nadążyć za tymi zmianami Google Maps wprowadziło kilka aktualizacji. Jedną z nich są precyzyjniejsze informacje w kwestii transportu publicznego, które mają być konsultowane z poszczególnymi przewoźnikami. Dotąd w aplikacji widniała bowiem jedynie informacja, że rozkłady jazdy mogą ulegać zmianom i różnić się od tych wskazanych w Mapach Google. To bardzo korzystna aktualizacja, która zdecydowanie usprawni codzienne funkcjonowanie wielu z nas. Zmiana dostępna jest już w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Argentynie, Belgii, Francji, Brazylii, Kolumbii, Indiach, Meksyku, Holandii, Hiszpanii oraz Tajlandii. Na wprowadzenie jej do Polski musimy jeszcze poczekać. Wynika to z faktu, że Google nie otrzymuje od naszych przewoźników transportu publicznego odpowiednich informacji.

Kolejną, równie ciekawą opcją jest informowanie użytkowników Google Maps o zatłoczeniu poszczególnych środków transportu. Każdy użytkownik, który podróżuje jakimkolwiek środkiem transportu publicznego będzie mógł zaznaczyć czy i o jakiej godzinie pojazd był zatłoczony. Dzięki temu można przed podróżą zdecydować, czy lepiej będzie pojechać autobusem, tramwajem, a może zamiast tego wybrać taksówkę lub rower. To już kolejna w ostatnim czasie aktualizacja Map Google, która zapewnia usprawnienia w komunikacji.

Na koniec warto wspomnieć także o trzeciej funkcji, która kierowana jest przede wszystkim do kierowców, którzy podczas podróży przekraczają granice. Dostaną oni powiadomienia w Google Maps, jeśli zaplanowana trasa będzie przebiegała przez więcej niż jedno państwo. Podawane informacje mają dotyczyć obostrzeń na drogach, które związane są z przemieszczaniem się pomiędzy krajami w dobie koronawirusa. Póki co opcja ta działa pomiędzy USA a Kanadą i Meksykiem.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi