Aktualizacja w Map Google: oznaczenia miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym - Pozycjonusz
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
Emilia Paśnicka
27/05/20

Aktualizacja w Map Google: oznaczenia miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym

blank

Choć jest to drobna zmiana w Mapach Google, dla wielu osób z pewnością okaże się ogromnym ułatwieniem. Chodzi o nowe oznaczenia, które wskazują, czy miejsce jest przystosowane do osób na wózkach inwalidzkich i osób, które mają trudności z poruszaniem się.
Mapy Google nieustannie podlegają zmianom i licznym aktualizacjom. Dzięki temu są świetnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Obecnie można tam znaleźć mnóstwo cennych informacji, które pomogą nam zdecydować, czy chcemy wybrać się do danego miejsca. Niedawno jedna z najpopularniejszych usług giganta technologicznego została również uzupełniona o pewną funkcjonalność, o której można śmiało powiedzieć, że była brakującym ogniwem Map Google. Mowa o oznaczeniach miejsc z łatwym dostępem dla osób niepełnosprawnych. Poniżej znajdziesz wideo na temat nowej funkcjonalności od Google:

Każdy, kto na co dzień musi radzić sobie z problemami z poruszaniem się doskonale wie, jak jest to trudne. Często osoby te czują się wykluczone, ponieważ mnóstwo miejsc nie jest dostosowanych do ich potrzeb. Osoby niepełnosprawne na co dzień zmagają się z licznymi trudnościami. Zbyt stromy podjazd, brak toalety dla niepełnosprawnych w lokalu czy wysoki próg to problemy, o których większość z nas nie musi nawet myśleć. Na szczęście świadomość ludzi jest coraz większa, co pokazuje właśnie aktualizacja w Mapach Google. Opcje dostępności powinny być już widoczne u użytkowników, jednak niezbędna jest ich aktywacja w ustawieniach.

Po aktualizacji wystarczy jedynie wyszukać w Mapach Google wizytówkę GMF danego obiektu i sprawdzić, jak w jego przypadku wyglądają ułatwienia dostępu. Znajdziesz tam informacje, czy lokal ma miejsce na wózek inwalidzki, wejście dostępne dla niepełnosprawnych, odpowiednio przystosowaną toaletę, parking itd. Na ten moment takich miejsc oznaczonych jako przyjazne osobom niepełnosprawnych jest piętnaście milionów. A to przecież dopiero początek istnienia tej funkcjonalności! Mamy więc nadzieję, że kolejne lokale również pójdą ich śladem i będą zgłaszać swoje lokale w Mapach Google.

Oceń
(0/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi