Aplikacja Google Lens zostaje wzbogacona o nowe opcje. To m.in. możliwość kopiowania tekstu z aplikacji na smartfonie prosto do komputera oraz funkcja przesłuchania zaznaczonego tekstu.

Nowe funkcje w Google Lens

Google nie przestaje nas zaskakiwać nowinkami. Choć ostatnio wprowadził opcję sugerowania użytkownikom tematów wyszukiwania na podstawie ich ostatniej aktywności, to znów przychodzi do użytkowników z nowymi funkcjami. Tym razem aktualizacje dotyczą Google Lens, czyli aplikacji, która zajmuje się rozpoznawaniem obrazów. Kilka dni temu doczekała się wzbogacenia o kilka ciekawych zmian oraz ulepszeń. Po pierwsze chodzi o możliwość kopiowania tekstu ze zdjęcia i wklejania go wprost do komputera. Jak to działa w praktyce? Otóż jeśli masz notatkę zapisaną ręcznie, ale nie chcesz przepisywać jej na klawiaturze, możesz po prostu zrobić zdjęcie, skopiować tekst i w prosty sposób przenieść go na ekran komputera.

Pamiętaj, że musisz być zalogowany w przeglądarce Chrome na tym samym koncie Google zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na laptopie czy komputerze. Nie zapomnij również zaktualizować przeglądarki. Dzięki temu przy pomocy jednego kliknięcia treść notatki zostanie skopiowana do schowka.

Co jeszcze znajdziemy w aktualizacji Google Lens? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie przeczytać zaznaczony przez Ciebie tekst w języku obcym, Google Lens przychodzi z pomocą. Od teraz aplikacja może odczytać tekst na głos w praktycznie każdym języku. Może być to ciekawa opcja dla osób, które uczą się nowego języka. Na pewno warto się z nią zapoznać.

Najprostszy dostęp do Google Lens mają użytkownicy Androida za pośrednictwem Asystenta Google. Niemniej jednak Google udostępnia tę aplikację również dla osób korzystających z systemu iOS. Na iPhone’ach w najbliższej przyszłości również mają pojawić się niedawno wprowadzone aktualizacje.

 


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta