jak

linkować stronę

uzyskując efekt

nie narażając się na kary od google

WYBIERZ TEMAT

Jak linkować stronę

Jak linkować stronę
4.5 punktów (15) głosów

Rok 2012 był rokiem paru dużych update’ów algorytmu Google, kwietniowy update o nazwie Pingwin przewrócił wyniki wyszukiwania do góry nogami. Update’y te zmieniły sposób linkowania stron i podejście do link buildingu, w związku z dużą liczbą pytań o dobór fraz oraz zamówień gdzie otrzymujemy w formularzu do linkowania jedną frazę do tego exact match postanowiliśmy napisać parę rad:

 

1) Koniec z linkowaniem na pałę !

Jakość > Ilość, w tej chwili coraz więcej stron pojawiających się w TOP10 ma po kilkadziesiąt linków, minęły czasy kiedy w TOP10 były strony które miały najwięcej linków, teraz znajdują się te które mają najlepsze linki. Unikajmy więc jak ognia ofert gdzie za 19,99zł brutto “specjalista SEO” pozyska nam 500 lub 1000 linków z super miejsc, które później się okażą zaspamowanymi serwisami w których królują linki do stron XXX, warez i innych.

 

2) Koniec z linkowaniem na jedną frazę!

“Witam, proszę o wycenę linkowania słowa mechanik Łódź” nasza odpowiedź “Niestety nie mamy usługi nakładania filtrów na strony”. Liczy się dywersyfikacja ! Pozycjonowanie musi wyglądać jak najbardziej naturalnie, Google chciałoby aby to sami internauci zainteresowani daną stroną umieszczali do niej link, więc proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy każdy z nich bez wyjątku wstawiałby link na swojej stronie z anchorem “mechanik Łódź”? Nie! Jest to najprostsza metoda dla Google do przeanalizowania czy strona jest w 100% pozycjonowana. Linki mają być bardzo zróżnicowane pod względem anchorów jak i miejsc gdzie je dodajemy, nie mogą to być wyłącznie katalogi lub tylko i wyłącznie fora internetowe.

 

3) Brand !

Jeżeli

 

a) Chcesz pozycjonować się bezpiecznie

b) Chcesz uzyskać efekt długofalowy

c) Zależy ci na marce i na swojej domenie

d) Nie liczysz na TOP1 po 3 tygodniach

 

Linkuj na anchory brandowe albo w ogóle bez anchorów! Co to znaczy w praktyce? Jako przykład weźmy Pozycjonusz.pl, frazy jakie nas interesują to np.

 

katalogowanie

katalogowanie stron

 

W tym momencie (porady aktualne na 2017 rok) nie musimy linkować naszej strony na dwa wyżej wymienione anchory aby być na nie w TOP10, możemy mieć 100% linków tego typu

 

Pozycjonusz

Pozycjonusz.pl

Pozycjonusz Katalogowanie stron

Pozycjonusz.pl Katalogowanie

 

czyli zawierających w naszym przypadku brand Pozycjonusz, a Google wypromuje naszą stronę na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Możemy również w ogóle nie używać anchorów pozycjonerskich czy brandowych i linkować stronę “czystym” adresem http://www.pozycjonusz.pl i również strona bez problemu może być na podane przez nas anchory “katalogowanie” oraz “katalogowanie stron” w TOP10. Takie linkowanie sprawia, że ograniczamy do minimum otrzymanie kary od Google, nie spotka nas sytuacja kiedy musimy zmienić całkowicie domenę bo poprzednio linkowana po prostu jest zafiltrowana i efekty które uzyskamy będą długofalowe, a nie na 2-3 miesiące do kolejnej aktualizacji algorytmu.

 

 

Złóż zamówienie

Złóż zamówienie poprzez nasze formularze, w których umieścisz wszystkie szczegóły linkowania.

Zamów

Nie wiesz jakie usługi wybrać?

Zadzwoń

535 901 662

Lub skorzystaj z naszego poradnika online

Nie wiesz co zamówić?

Szybka oferta