Hosting SEO - czym jest, jak działa, znaczenie dla pozycjonowania
X
STARTUJEMY Z BLACK WEEK ZA
admin
12/01/22

Hosting SEO: czym jest, jak działa, znaczenie dla pozycjonowania

blank

Posiadanie własnej strony internetowej jest równoznaczne z koniecznością wykupienia właściwego hostingu. Bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie tzw. hosting SEO, który ma niebagatelny wpływ na poprawę efektów pozycjonowania stron www. Warto poznać podstawowe tajniki tego typu hostingów oraz dowiedzieć się czym konkretnie różnią się od tradycyjnych rozwiązań.

Czym jest hosting SEO?

Hosting SEO to nic innego, jak usługa odpowiadająca za bezproblemowe utrzymanie konkretnych stron internetowych w sieci. Pozwala na wzmocnienie dotychczasowych efektów przeprowadzonego pozycjonowania i jest dostosowana do rosnących wymagań specjalistów SEO oraz agencji interaktywnych. Serwery wchodzące w skład takiej usługi pracują przez 24 godziny na dobę, a wskazani wyżej fachowcy pomogą wybrać klientom odpowiedni adres strony internetowej.

Rodzaje hostingu SEO

Aktualnie można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje hostingu SEO, a mianowicie:

  • wirtualny serwer prywatny (VPS) – do dyspozycji ma się zaledwie część serwera fizycznego (m.in. dysk i pamięć), lecz wpływa to na znaczne zwiększenie wydajności prowadzonej strony internetowej,
  • serwer współdzielony – wiąże się z wykupieniem miejsca na serwerze, na którym postawione są również witryny innych klientów. Najtańszy, lecz z pewnymi ograniczeniami,
  • serwer dedykowany – cały serwer jest przeznaczony dla konkretnego użytkownika. Daje największe możliwości, ale konieczne jest posiadanie sporej wiedzy technicznej.

Alternatywnym wyborem będzie tzw. serwer w chmurze (dla bardziej wymagających projektów). Warto zbadać m.in. prędkość WordPress i na tej podstawie dokonać rzetelnego wyboru.

 

Hosting vs hosting SEO – czym się różnią?

Hosting SEO różni się od tradycyjnego rozwiązania tym, że usługodawca zapewni zainteresowanym przynajmniej kilkaset różnych adresów IP, co pozwala na postawienie wielu atrakcyjnych witryn internetowych. Całość stworzy doskonałą bazę do pozycjonowania stron www.

Jakie znaczenie dla pozycjonowania ma hosting?

SEO host ma bardzo duże znaczenie dla pozycjonowania tworzonych stron internetowych. W ten sposób profesjonalna agencja SEO zadba o łatwiejsze i sprawniejsze zoptymalizowanie konkretnej witryny. Pozwoli to m.in. na przyspieszenia ładowania stron www oraz wykonywania rozmaitych poleceń.

Wpływ hostingu SEO na Core Veb Vitals

SEOhost ma spory wpływ na tzw. Podstawowe Wskaźniki Internetowe (Core Veb Vitals). Ma to związek m.in. z wymienionym wyżej skróconym czasem ładowania stron www (LCP – nie będzie przekraczać 2,5 sekundy), skróconym czasem uruchomienia się procesu ładowania strony (FID – około 100 milisekund) oraz brakiem przesuwania się poszczególnych elementów strony w momencie jej ładowania (CLS – wskaźnik na poziomie poniżej 0,1). Dużym zainteresowaniem cieszy się tanie pozycjonowanie, dzięki któremu osiąga się zamierzone efekty i nie nadwyrężą się dostępnego budżetu. 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting SEO?

Wybierając optymalny hosting SEO warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, takich jak:

  • wyszukanie odpowiedniego dostawcy usługi hostingowej – renomowanego i sprawdzonego,
  • poszczególne parametry hostingu SEO – głównie dostępne miejsce na serwerze.

Im większe wymagania użytkowników, tym bardziej trzeba się zaangażować w ostateczny wybór. Przyda się to np. przy stronach z bogatą grafiką, formularzami oraz wieloma zakładkami.

Zobacz nasze efekty

Ile kosztuje usługa hostingu?

Zainteresowanych z pewnością zainteresuje cena pozycjonowania stron internetowych oraz całej usługi hostingowej. Zawsze można się zdecydować na tani hosting SEO i nie zapłacić za niego ogromnych pieniędzy. Będzie się to jednak wiązało z pewnymi ograniczeniami. Zazwyczaj użytkownicy wybierają dla siebie dedykowane rozwiązania, np. dla małych lub średnich firm. Płaci się za to około kilkaset złotych rocznie.

Oceń
(5/5)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt i realizacja WiWi